5-) Açık Günler Nedir ?

Açık günler konusu bir hayli detaylı ve geniş bir konu olmasından dolayı kısaca açıklayacağım.

Bazı günler veya bazı anlar keşke başka bir şey dileseymişim diyecek kadar ettiğimiz dua çabuk kabul olur. Veya dilek kapısı açık deriz halk arasında.. Gerçekten böyle saatler zamanlar veya yılın belli dönemleri vardır. Ve bazı günlerde kapalı olup o günler yapılan dualar, zikirler (tabiki en doğrusunu Allah bilir ) sadece sevabını alırız..

Açık günler gökyüzündeki gezegenlerin uyumlu olduğu, duaların daha çabuk kabul gördüğü özel günlerdir..

Dua ederken tabi ki duanın saati zamanı olmaz.. Ancak Esmalar ile veya özel dua tertipleri ile dua edeceksek zikir sayısına, zikir saatine ve gerekli saygıyı ciddiyeti göstererek en önemlisi huzurlu bir kalp ve samimiyetle inanarak dua etmeliyiz.

Bu konu Esmalar ve özel dualar ile ilgili olduğu için gün ve saatler konusunun üzerinde titizlikle duruyoruz.

Hicri Şaban 2015 Ayının Açık Günleri : 

Şaban Ayının Açık Günleri Miladi…

19Mayıs-22-24-25-26-27-28-30-

1Haziran-2-4-5-6-7-8-9-14-15-16. günleridir.

Bir sonraki ayın yani Ramazan ayına ait açık günleri gelecek tarihlerde buradan yayınlamaya çalışacağım.

NOT: AÇIK GÜNLERİ BURADA  İNŞALLAH HER ZAMAN GÜCÜM YETTİĞİNCE ÜCRETSİZ OLARAK YAYINLANACAKTIR.  BAZI ARKADAŞLARIN BU AÇIK GÜNLERİ ÜCRETLİ OLARAK SATIN ALIP BU İŞİN TİCARETİNİ YAPAN ÜCRETLİ OLARAK İNSANLARA SATAN  ARKADAŞLARA VERDİĞİM RAHATSIZLIKTAN DOLAYI ÖZÜR FALANDA DİLEMİYORUM 🙂 İLİM ALLAHIN İNSANLARA BİR LÜFTUDUR.. BİR HEDİYESİDİR.. KİMİN HADDİNE BU İLİMİ HEM PARA KARŞILIĞI SATICAKSIN HEMDE SANKİ BU KONU KENDİ İCADI VE KENDİ TEKELİNDEYMİŞ GİBİ DAVRANACAKSIN.. BİDE ÜZERİNE HAKTAN HUKUKTAN BAHSEDECEKSİN… 🙂  Sevgiler…

Reklamlar

12 Comments

    • Aslında günlerin nasıh ve said saatlerini bir ara blogta yayınladım ama bu defa insanların kafası çok karışıyor. Vesveseye düşüyorlar. Açık günlere dikkat et, Okuyacağın esmanın saatine dikkat et, adetine dikkat et, sonra hangi saatte okuyacaksan saidmi , nasıhmı diye ayrıca dikkat et derken insanlar yoruluyor. Ve içinden çıkılamaz bir hale geliyor. O yüzden blogtan kaldırdım o konuyu.. Günün nasıh ve said saatleri zaten daha ciddi okumalarda ve işlemlerde dikkat edilmesi gereken bir konudur. Yani büyü çözmek, muska vefk yapmak vs. gibi..

     Sizin sadece dikkat etmeniz gereken şey Atıyorum baktınız pazartesi günü açık görünüyor, pazartesi gününün 1. saati Ay saati Örneğin Ay saatinde okunması gereken esmalardan Ya Vasi c..c. esmasının en güçlü olduğu saat bu saattir..

     Yani hangi esmayı çekecekseniz o esmanın ait olduğu günün ilk saati en faziletli saatidir.

     Beğen

 1. Değerli kardeşim planet tablosunda birinci saat güneşin doğuşundan 1 saat sonra başlıyor sizin söylediğiniz birinci saat güneş doğuşu saati ile başlıyor ben pek anlıyamadım tabloya bakmayalımmı yanlışmı oluyor izmir için mesela bugün için örnek verebilirseniz çok memnun olucam ALLAHta sizi memnun ve mutlu etsin İNŞAALLAH Amiiin.

  Beğen

  • Efendim açık günler konusu sabit olması şu şekilde.. Kafamızı karıştıran şey bizim miladi takvimi kullanmamızdan dolayı kafamız hep miladi takvime göre alışık ve buna göre çalışıyor.. Açık günler konusu hicri takvim esas alınarak hazırlanan bir tablodur.. Hicri verilen bir tarih miladi takvime göre çevrildiğinde her yıl farklı bir miladi takvim günü gelir karşımıza…

   Misal 1 ramazan dediğimizde hicri ramazan ayının 1. günü anlarız.. Ama Miladi takvimi kullandığımız için biz ve günlük hayatımızda burdan takip ettiğimiz için ne yapılıyor diyanet vs. imsakiyeleri miladi tarihlere göre hazırlıyor.. HİCRİ Ramazanın 1. günü atıyorum bu yıl 15 hazirana denk geliyor deniyor.. Seneye 1 ramazan 5 hazirana geliyor .. noluyor böylece her yıl farklı tarihler geliyor karşınıza.. açık günleride böyle düşünün.. Çoğu kişi hicri ayları bilmiyor veya çevirmekte sorun yaşıyor kafa karışıyor.. Bundan dolayı var olan hicri tarihleri her ay miladi takvime göre çevirip yayınlıyoruz.. Bazıları da bukadarcık işi bile parayla satıyor 🙂 Benim filimde orda kopuyor zaten…

   Bazen açık günler tablosunda açık olarak görünen ama hayırlı işlerde okuma yapılmasında sakınca olan tarihler vardır.. genelde o tarihler insiyatif kullanılarak açık gün olarak belirtilmez.. örneğin.. son çarşamba, son cumartesi vs. gibi… Bu tarihler açık olsa dahi hayırlı değildir.. Daha çok büyü vs. gibi şer işler için kullanılır.. Bu sitede de tahmin ediyorum böyle lanetlenmiş insanlar olmadığından ihtiyaçlarının olmadığığını var sayıyor.. bu günleri yayınlanmıyor.. bukadarcık 🙂 Umarım anlatabilmişimdir..

   Örnek vereyim mesela bitane daha… bu yıl ki 13 kasım günü açık görünüyorken birdahaki yıl yani 2016 yılında kasım ayının 13. günü kapalı …

   Beğen

Yorumlar kapalı.