RUHİ SIKINTILAR VE ÇARELERİ

İnsanı sıkan boğan bunaltan olaylar vardır. Çünkü ruh ıstırap çektiği zaman sıkıntı hali ortaya çıkar yani kabz hali. Bu durumda sıkan olayı ve sıkıntının sebebini bulmak çözümü için ona müracaat etmek gerekir.

Birinci sebebi günahlar olabilir. Ruh , günahlardan azap duyar ve vicdan sıkılır. Vicdan da ruhun fonksiyonlarından biridir. İyilik ve ibadet yaptığımızda nasıl genişleyip rahatlar ve uçacak gibi olursak kulluk bilinciyle hareket edip ibadet alışkanlığı olan ve günahlardan kaçan bir insan istemeyerek de olsa bir günah işleyince ruhu sıkılır boğulacak gibi olur. Çünkü ruhun yerçekimi günahlardır..

İkinci sebebi ise moralimizi bozan işler ve günlük olaylardır. Onlar da zaten yine ruh dünyamıza kötü tesir yapan ve içimize yatmayan şeylerdir ki , bunlarda da bize yapılan haksızlıklar yani günah bulaşığı olan ve bizim karşısındaki çaresizliğimizin etkisi vardır. Her iki halde de konu bizi aştığı için müracaat yerimiz aynıdır. Bunun için önce tertemiz bir abdest alıp sonra tövbe istiğfara etmeye yönelmeliyiz. Ruhumuzun bizi sıkan kabz halinden çıkıp genişlik ve rahatlık kazanması için üç yol takip edilir..


Öncelikle üzerimizde, hanemizde bir sıkıntı vuku bulduğu zaman.. İlk yapmamız gereken şey birşeylerin ters gittiği ve bunun bir çok sebebinin olabileceğini çok yönlü oturup durum analizi yaparak tefekkür etmeyle başlamalıyız.. Son zamanlarda lafımıza sözümüze gözümüz ve kulağımıza nekadar sahip çıkıyoruz ? ( Bir büyük konuşma, dedikodu, iftira veya üzerimize ağırlık hissi ruhumuzu sıkabilecek bir günahımız varmı diye muhakeme ve muhasebe işlemi ) – Eve kimler girip çıkıyor ve bu kişilerin haset etme ihtimali nazar veya ağırlıklarını bırakıp bulaştırma ihtimalinin olup olmadığı ? gibi konuları öncelikle bir analiz ediyoruz..

Yani sorunumuzla evham yapmadan aklı selim ve soğuk kanlılıkla yüzleşiyor onunla başa çıkabileceğimizi kendimizden emin bir tavırla sergiliyoruz… Bu kısım bir nevi bizim en büyük koruyucumuz olan Rabbimizin o sağlam ipine sarılarak gücü yanımızda hissediyoruz.. Bunu unutmayın hiç birşey hiç bir güç ve sorun Rabbimin güç ve kuvvetinden daha güçlü değildir…. Dert varsa mutlaka dermanıda var..

Sorunlar ve sorun çıkaran kötü enerji, büyü vs. sizin korkularınızla vesveseleriniz ve güçsüzlüklerinizle beslenir büyür.. ve sizi bu şekilde etkisi altına alır.. Umursamaz kendinize olan güveninizi ve bu konudaki kararlılığınızı nekadar güzel gösterirseniz o kadar aciz kalacak ve zayıflayacaklardır…

Önce evimizdeki kötü enerjiyi veya istenmeyen varlıkları temizlemeye adaçayı, üzerlik tohumu gibi bitkileri yakarak dumanı ile evi tütsülüyoruz.. Tütsülerken bol bol Ayetel kürsüyü , Felak ve nas surelerini okuyor Rabbimizden evdeki ağırlığı ve istenmeyen bize zerre kadarda zararı dokunan ne varsa görünen görünmeyen, bilip bilmediğimiz her ne varsa uzaklaştırmasını istiyoruz.. Eşyalarımızı gardorap komidinler gümüşlükler koltuklar vs. 1cm dahi olsa kıpırdatıp yerini değiştiriyoruz.. Dibi köşeyi normal sirkeli su ile toz alır gibi siliyoruz..

Daha sonra bir sürahi içme suyu alıyoruz güzel bir namaz abdesti aldıktan sonra bu suya 1 Yasin, 11 Fatiha, 11 ihlas, 11 salavat, 7 Ayetel kürsü, 7 Kafirun, 7 Felak 7 Nas.. okuyup suyu 3 farklı kaba ayırıyoruz..

Bu kaplardan birine bir miktar sirke karıştırarak bu su ile önce siz imkan varsa suyu normal su ile çoğaltarak diğer ev halkınında gusletmesini sağlıyorsunuz.. Normal gusül abdesti aldıktan sonra en son bu suyu üzerimize yavaş yavaş dökerken duamızı ediyoruz.. Kendi samimi cümlelerinizle edin duanızı örnek olsun diye yazıyorum Yarabbi ayetlerini okuyup üflediğim bu mübarek suyun bedenimde ruhumda içimde ve dışımda bana zarar veren bana sıkıntı veren  göz nazar büyü cin heer ne var ise yarabbi bilip bilmediğim görüp görmediğim her ne var ise üzerimden bedenimden ve ruhumdan temizle..Beni selamete çıkar huzur afiyet ver… Senden diliyorum yarabbi yardım isteyebileceğim şüphesiz en güvenilir ve Rahman olan Rahim olan Şafi isminle bana şifa verebilecek olan bir tek sensin…

Diyerek guslümüzü bitiriyoruz..

Yapabiliyorsanız en son bu suyu dökerken büyükce bir leğene dökülmesini bu suyun daha sonra ayak değmeyen bir toprağa çiçeklerin dibine dökülmesi daha doğru olur..

ikinci ayırdığımız suyu evdeki içme suyuna karıştırıyoruz evdeki herkes bu sudan içsin, yemeklere karıştırın, çay kahve vs. ne varsa az çok bu sudan ilave edin herkes içsin..

Üçüncü ayırdığımız suyuda sprey kutusuna doldurarak ve içine bir miktar gül suyu veya alkolsüz esans vs. karıştırarak arada bir evin kenar köşesine duvarlarına yatağınıza giriş kapısına heryere püskürtüyoruz.

Tüm bunları uyguladıktan sonra aşağıdaki tertiplere geçebiliriz…


BİRİNCİ YOL : Günahlarımız ve hatalarımızdan dolayı sıkıntı içerisindeysek..

11 Fatiha suresi

11 İhlas Suresi

11 Salavat-ı Şerife

100 Estağfirullah el -azim ve etübü ileyh

100 La ilahe illallah 100.de Muhammedür Rasülullah.

Bunları okumanız yeterli olacaktır.


İKİNCİ YOL :  Büyü, habis ruhların musallat olması, gibi şeylerden kaynaklanıyorsa..

3 Salavat-ı Şerife

7 Fatiha Suresi

7 Ayetel Kürsi

7 Kafirun Suresi

7 İhlas Suresi

7 Felak Suresi

7 Nas Suresi

Okuyup hasta kendiyse kendi üzerine başka biri ise hastanın üzerine üflemelidir. Bunları tekrar okuyup hastanın odasına yatağına evin her yerine üflemelidir..

Bir miktar tuz al ve bunun üzerine Bismillahirrahmanirrahıym ile beraber otuz dört defa ” Vedduha ” suresini ve sonra on yedi defa Ayetel kürsi ve yedi defada İhlas suresini oku ve sonra bu tuzu sihir yapılmış olma ihtimaline karşı evdeki yemeklere bu tuzu kullan. Yedire biliyorsan kendiniz dahil küçük bir fiskede olsa evdeki herkese yedir.. . Her ne türlü sihir olursa olsun biiznillahi teala bozulur..


ÜÇÜNCÜ YOL : Aslında üçüncü yol birinci yoldur. Çünkü Ruhi sıkıntılar organik veya benzeri bir hastalık neticesinde ortaya çıkmış olabilir. Bu durumda hiç vakit kaybetmeden ruh hekimlerine başvurulmalıdır. Hz. Peygamber s.a.v. üç şekilde tedavi olduğu nakledilmiştir.

Kuranı Kerim veya dua okurdu.. Tıbbi ilaçları kullanırdı ,  Her ikisini karışık da yapardı.. 

Reklamlar