Okunmuş Su…

Selamlar , sevgiler ve saygılar 🙂

Bugün yazmak istediğim konu okunmuş sular ve kullanımları ile ilgili pratik bilgiler..

Efendim öncelikle hepimiz atamızdan dedemizden veya ilgili kaynakların ışığındaki tavsiyelerden biliriz ki bazı ve bir çok yöntemde suya okuyup içmek evlerimizi temizlemek veya banyo yapmak vazgeçilmez yöntemlerden biridir.

Bu konuda benim uyguladığım bir yöntem olan okunmuş suları hazırlamak ve ilaç gibi veya bir baharat gibi saklama şekli ile ilgili..

Genelde suya okunması gereken dualar bir bardak suya okunur sonra bu su gayet idareli bir şekilde kullanılarak ya aile fertlerine bölüştürülür içirilir yada kişi tek seferde diker kafaya bitirir.. 🙂 sonra bu hergün tekrarlanmaz.

Benimki biraz tembel işi belki ama bence daha pratik ve günlük kullanıma daha çok olanak sağlıyor. Böylece heran her dakika elinizin altında bulundurabileceğiniz okunmuş sularınız oluyor.

Öncelikle bir kaç temiz kapaklı cam şişe temin ediyoruz bunların çok büyük konserve kavanozu olması gerekmiyor. Saklanması kolay küçük şişeler daha pratik olur diye düşünüyorum.

Sonra her şişeyi güzel besmele çekerek şartlayarak yıkıyoruz. Sonra içlerine besmele çekerek temiz sularımızı koyuyoruz..

Sonra bu kavanozlardaki sulara başlıyoruz teker teker okumaya.. Elinizdeki tertiplere göre veya içinizden geldiğince 1 tanesine sadece Fatiha okuyun ( Adet konusu minimum 7 olsa iyi olur ama okuyun okuyabildiğiniz kadar ben enaz 100 adet okumayı tercih ediyorum.. Psikolojik olarak daha etkili olduğunu hissediyorum çünkü 🙂  )

Sonra diğer şişeye sadece nas ve felak surelerini okuyun.. Diğer şişelere de sırayla ve ayrı ayrı ihlas, ayetel kürsü, cin suresi, kafirun suresi, yasin suresi, amenerresulu, salavatı şerifler, kelime-i tevhit, aklınıza gelen veya her ne ile ilgili sıkıntı için önerilen dua, sureler veya esmalar var ise bu küçük şişelere okuyun üfleyin ve ağzını mutlaka açıp kaparken besmele ile açıp kapatın ve besmele ile yerine koyun.

Şimdi bu küçük şişeler yerine niye büyük bir şişedeki suya hepsini okumuyoruz. Çünkü büyük şişelerdeki su daha çabuk yosunlanıyor yada saklaması zor oluyor ve inanın bana pratik olmuyor.. Birde her okuduğunuz şeyin amacı ve yeri ayrı olabiliyor.. Nazar için ayrı evi temizlemek için ayrı şeyler okunabiliyor yada banyo için.

Şimdi gelelim en keyifli uygulama şekline 🙂 Şimdi diyelim çocuğunuz sabah kalktı okula hazırlanıyor kahvaltısını yaptı tam kapıdan çıkacakken ensesinden yakalıyor hemen günlük dua karışımından hazırladığınız 1 çay bardağına 1 çay kaşığı ayetel kürsü, biraz nas felak , biraz yasin mühteşem koruma suyunuz hazır..  (  iksir diyelim hadi 🙂 ) hoop içiriyorsunuz..Hatta bu sulara özellikle öğrenciler için etkili olan zihin açıklığı ve başarı için esmalarıda okuyabilirsiniz.  Tüm gün içiniz rahat.. Çocuğunuzun manevi olarak korumaya almış olmanın verdiği huzur ile ve çocuğa yüklediğiniz pozitif enerji ile artık çocuğunuz veya eşiniz veya kendiniz güne hazırsınız.. 🙂 Aynı şeyi gece yatmadan öncede annelerin çocuklarına 1 bardak süt vermesi örneği gibi.. Gecede hem kendinize hemde ailenize bu sulardan karışım yaparak çaylarına kahvelerine yada okunmuş su olduğunu belirterek korumaya alıp öyle uyutuyorsunuz. 🙂

Veya bazı şifa ayetleri vardır onlarla hazırladığınız sularınızı örneğin başınız ağırıyor ve elinizle kafanıza masaj yapıyorsunuz kuru kuru yapmayın hemen fatiha suresi ile hazırladığınız suyunuzdan krem gibi bir miktar alıp suyu ağrıyan bölgenize sürerek öyle masaj yapıyorsunuz. Herşey olduğu gibi şifa da Allahtan..

Veya özellikle hanımların yaptığı cilt maskelerinde veya durulama esnasında kullanacağınız suda güzellik için uygun olan esmaları okuduğunuz suyu kullanabilirsiniz.. Yani hayatınızın her aşamasında ve heryerinde Allahın isimlerini ayetlerini ve adını kullanın.. Zararı olmadığı gibi büyük faydaları olacaktır. Çünkü o bizimle iken biz onunlamıydık sorusunun cevabını en azından bu şekilde bir nebzede olsa yanıtlamış oluyoruz. Her daim onun varlığını nekadar hatırlar nekadar medet umar ve anar isek okadar biz kullar için iyidir..

Bu yöntem keyifli çünkü bitkisel ilaç yapar gibi ve o an Allahın izni ile duaların ayetlerin gücünü her defasında hissediyor hem inançlarınızı tazeliyor hemde sıkıntınızın ne olduğu hiç farketmez onunla mücadele edebildiğinizi gösteriyorsunuz.  güçlendiğinizi hissedeceksiniz.. Ve dualar ayetler ve bunların getirdiği korumalar görevli melekler her daim evinizin tepesinde etrafınızda bulunacaklar. Bir süre sonra bu keyifli çalışmalar size okuma ve kendinizi ailenizi korumaya alma iç güdünüzü alışkanlığınızı güçlendirecek hayatınızın bir parçası olacak. Böylece ailenizin ve sizin yanınıza görünür ve görünmez tüm şerli yaratıklar ve belalar yanaşamayacak.. Unutmayınki biz insanlar tek başına değiliz mutlaka birileri yanımızda bize refakat ediyor.. Seçim biz kullara ait ya yol arkadaşımız melekler olacak yada şeytan ve askerleri.. Meleklerin olduğu yerde şeytanlar, şeytanların olduğu yerede melekler yaklaşmaz bunu böyle anlamalıyız. Ve tarafımızı seçmeliyiz 🙂

İnanın ne geliyorsa başımıza çoğusu ( nazar, haset, büyü )  besmele okuma alışkanlığımızı kaybetmemizden gün içerisinde okumadığımızdan ve korumaya almadığımızdan geliyor..

Bu arada kavanozların üzerine baharatlarda olduğu gibi yazın etiket yapıştırın YASİN – AYELET KÜRSÜ- NAS VE FELAK  Diye.. Sonra arzu ettiğiniz kadar hangi sudan ne kadar alacağınıza karar vererek karışımınızı hazırlarsınız..Hazırladığınız suyun miktarı çok önemli değildir. 1 çay kaşığı kadar dahi koca bir sürahi suya yeterli enerjiyi etkiyi sağlayacaktır.  Birde bu suların ağzını mutlaka kapalı tutuyoruz ve besmele ile alıp besmele ile kapağını kapatıp yerine koyuyoruz. Arada bir yine durumunuza göre üzerine yine okur yine tazelersiniz azaldıkça da üzerine ekleme yaparak suyunu tazelersiniz..

Dualar ile okunmuş sular içilebildiği gibi bir sprey kutusuna hazırlayacağınız karışımı parfüm gibi üzerinize sıkabilir evinizin duvarlarına da uygulayabilirsiniz.. Evinizi spreylerken az da olsa suya sirke atmanızda büyük fayda vardır.

Not : Özellikle evinizi bu okunmuş sular ile spreylerken tuvaletlerin ağzı giderlerin ağzı kapalı olsun. Ve evinizde soba delikleri veya herhangi bir oyuk çukur vs. varsa buralara sıkmayınız..

Uzun bir yazı oldu yine .. Hakkınızı helal ediniz.. Umarım fayda görür ve banada dua edersiniz..

Ayrıca malumunuz bir süredir yorumları ve iletişimi kaldırmıştım. Anlayışla karşılayan arkadaşlar olduğu gibi sitem edende çok arkadaş oldu.. Gelen ricalar üzerine yorumları yayınlıyorum ama cevap veremezsem Lütfen bana kızmayın ve sitem etmeyiniz. İnanın tek tek yorumlara ve maillere cevap yazmak zahmetli ve çok zaman alan bir iş. Ve benim tek işim blog yazmak veya bu konularda bilgi vermek öğretmek değil.. Bir nebze faydalı olabilirsem ne mutlu bana..

Selametle kalın ..

Reklamlar