GECE / GÜNDÜZ – Hayırlı ve Şerli Saatler

Selamlar ;  Gerek mail gerek blog üzerindeki yorumlardan vs. gece okuma saatlerini yayınlamam konusunda çok ısrar olduğu için böyle bir tablo haline getirip yayınlamak istedim..
Aslında tablo daha kapsamlıydı  ve açıklamaları da vardı ama ebatı çok büyüdüğü için blogta yayınlamak imkansızlaştı.. Okunamayacak kadar küçük görünüyordu yazılanlar.. Bu yüzden bir çok yerinden tabloyu kırpmak zorunda kaldım..  tabloyu exel dosyası olarak göndermemi isteyen arkadaşlar duakitabim@gmail.com  adresine okuma saatleri tablosunu gönderirmisiniz diye kısa bir mail atarlarsa bu tabloyu mail olarak atarım..

GECE VE GÜNDÜZ HAYIRLI VE ŞERLİ SAATLER TABLOSU 

Image1

 

yukarıdaki  tabloda görüldüğü üzere konuyu bilmeyen  arkadaşlar için söylüyorum gezegen saatlerine göre okuma yapıyorsak bu saatlerin ve gezegenlerin günlerine ve saatlerine göre hayırlı ve şerli oldukları saatleri vardır.. Özellikle Muhabbet , sevgi  ve Rızık konularında yapılan okumalar ve zikirlerde dikkat edilmesi iyi olacaktır..
Daha önce aşağıda açıklamaları da bulunan gündüz saatlerini yazı olarak paylaşmıştım.. Israr edildiği için gece saatlerinide şimdi ilave edip konuyu genişlettim.. Ancak şunu belirtmeliyimki.. çok ciddi bir havas işi ile uğraşmıyorsanız genel olarak gece yarısından sonra zaten  sorunsuzdur.. her saat okunabilir.. Gece hayırlı ve şerli saatlere dikkat etmesi gereken  kişiler daha çok muska, vefk , vs.vs. gibi ciddi çalışmaları yapan arkadaşlardır..
Ama illede gece okumalarında da dikkat etmek istiyorum derseniz zararı olmadığı gibi tabiki faydasıda vardır .. Hiç bir etkisi yoktur denilemez.. Daha çok gündüz saatlerindeki şer ve hayır saatlerine dikkat etmeniz  de yeterlidir..
Çok fazla teferruat ve detay ekleyerek insanların dua etmekten yormak yada kafalarını karıştırmak istemediğimden inanın bu tür şeyleri paylaşmak dahi istemiyorum.. Fazla ısrar ve talep gelince paylaşıyorum ama içim pek rahat değil..

Baktınız çok kafanız karışıyor.. Lütfen Bukadar detaya girmeyin.. Samimiyetle edilen bir duanın saate zamana adetlere ihtiyacı yoktur.. yeterki % 100 olacağına inanın ..

 Günler       –  Gezegenin Eski Adı   –    Gezegenin Yeni Adı 
Pazar                    –  ŞEMS                        –  GÜNEŞ 
Bu Said (İyi) ve Nahıs (kötü) gezegenler ve günleri şöyledir:
PAZAR GÜNDÜZ   (GÜNEŞ)
1. saat: Güneş saatidir. Said (iyi).Sevgi,Muhabbet,Aşk için iyidir.
2. saat: Venüs saatidir. Nahıs (kötü) ve uğursuz saattir.
3. saat: Merkür saatidir.Said tir. iş ve makamda yükselmek için
4. saat: Ay saatidir.Nahıs dır.Alışveriş ,yolculuk yapmak iyi değildir.
5. saat: Satürn saatidir.Nahıs dır.Kin düşmanlık ve şer işler için
6. saat: Jüpiter saatidir.Said dir.Tüm hayırlı ve iyi işler için
7. saat: Mars saatidir.Nahıs dır.Hiç bi iş yapılmaz
8. saat: Güneş saatidir.Said dir.Her tür hayırlı işler için
9. saat: Venüs saatidir.Said dir.Sevgi,Aşk ve Muhabbet için
10.saat: Merkür saatidir.Said dir.Hayırlı her iş için
11.saat: Ay saatidir.Said dir.Hayırlı işler için
12.saat: Satürn saatidir.Nahıs dır.Düşmanlık için
GÜNEŞ SAATİ ÖZELLİKLERİ :
Egoların güçlendiği, kendine güvenin arttığı, benliklerin kabardığı bir saattir. Gerek bu yönü ile gerekse sahip olduğu güçlü enerji potansiyeli dolayısıyla, özellikle trafik için son derece uygunsuz bir saattir. Dikkat edilirse, bu saatte trafikte çok belirgin bir karışıklık görülür. Hani, başım serseme döndü dedirtecek bir biçimde karışıklık…
Bu nedenle trafik kazalarına en çok Güneş saatinde rastlanır. Tespitlere göre her 10 kazadan en az 8′ i bu saatte meydana gelmiştir.
İbadet yapmak, dua, zikir ve tefekkür gibi çalışmalar için çok uygundur. Daha önce de belirttiğim gibi, dinimizin son derece önemle üzerinde durduğu CUMA NAMAZI vakti daima güneş saatine denk gelmektedir.
Nişan, düğün gibi mutlu beraberliklerin kurulmasına, söz kesmeye uygundur. Yüzleşmelere, itirafta bulunmaya, yüksek makamlardan talepte bulunmaya, istekleri arz etmeye son derece müsait bir saattir. Olmasını istediğiniz bir iş için bir makarna baş vurmanız gerekiyorsa Güneş saatini tercih etmek yararlıdır. Kolaylık verir, işlerin yolunda gitmesine yardım eder. Çünkü idrakların daha iyi çalıştığı bir saattir.
Dostlarla bir arada bulunmak, büyüklerin gönlünü almak, saygı göstermek, çocuklarla ilgilenmek, eş dost ziyaretleri yapmak gibi şeyler de bu saatin özelliklerine ters düşmeyen konulardır.

Günler       –  Gezegenin Eski Adı   –    Gezegenin Yeni Adı 
Pazartesi               – KAMER                      –  AY 
Bu Said (İyi) ve Nahıs (kötü) gezegenler ve günleri şöyledir:
PAZARTESİ GÜNDÜZ   (AY)
1. saat: Ay saati Said dir,Sevgi ve muhabbet için
2. saat: Satürn saati Said dir,Yolculuğa çıkmak diğer ihtiyaçlar için
3. saat: Jüpiter saati Said dir,Dargınları barıştırma,sevgi,aşk için
4. saat: Mars saati Nahıs dır,Kötü ve şer işler için
5. saat: Güneş saati Said dir,İyi ,Güzel işler için
6. saat: Venüs saati Said dir,Her türlü iyi işler için
7. saat: Merkür saati Said ve Nahıs dır,Kötülükleri engellemek için
8. saat: Ay saati Said dir,Hayırlı işler için
9. saat: Satürn saati Said dir,Kötü alışkanlıklardan vazgeçirmek için
10.saat: Jüpiter saati Said dir,insanların iyiliğine yapılacak işler için
11.saat: Mars saati Nahıs dır ,Kin ve düşmanlık için
12.saat: Güneş saati Said dir,Aile içi huzur,sevgi,muhabbet için.
AY SAATİ ÖZELLİKLERİ :
Yüksek pozitif enerji veren bir saattir, işlere tezlik ve çabukluk verir. Örneğin; Pazartesi günü güneşin ilk ışıkları ile başladığınız ev işleriniz veya yazdığınız yazılar veya başladığınız yolculuğunuz çok rahat ve nasıl geçtiğin! anlamadan bitiverir.
Özellikle yeni ay zamanlarında ki verimli enerji hem kendimizi daha zinde hissettirir, hem de bu zamanda bitki yetiştirmek, saksıları yenilemek, çiçek daldırmak iyi yetişmelerini sağlar.
Yeni Ay dönemlerinde ve Ay saatlerinde yapılan pasta, börek, mayalı hamurlar çok güzel kabarır.
Seyahat yapmak, trafiğe çıkmak, direksiyon kullanmak için uygundur. Uzun bir seyahate çıkacaksanız yolculuğa Ay saati içinde başlamanız size kolaylık getirecektir.
Postaya mektup vermek, koli, paket göndermek veya bir yere ulaştırmak istediğiniz şeyleri bu saatte göndermek çok daha iyidir. Ticaret yapmak, iş ilişkileri, ortaklık kurmak, alışveriş yapmak için de uygun bir saattir.
Yeni bir şeye başlamak, dikiş, nakış, örgü gibi işlerinizin başlangıcım bu saatte yapmak işinizin çabuk ve rahat gitmesin! sağlar.
Gönül işlerine, duygulu davranışlara, nişan nikah düğün işlerine uygundur. İbadet, dua, zikir çalışmaları yapmak, namaz kılmak için bu saatler tercih edilmelidir.
Spor yapmak için de çok uygundur. Bunun için iyi bir enerji sağlar.
Yeni başladığınız işlerin ilkini JÜPİTER gününün AY saatine uydurursanız çok faydasını görürsünüz…
Kısaca sevilen ve hoş gelen her türlü işin yapılmasına ve yeni bir işe başlamaya çok müsait bir saattir…
Eğer, bir sistemin çalışmasını anlatan bu konuları bilir ve mümkün olduğunca bunları yaşantımızda uygulayabilirsek çok iyi neticelerle karşılaşma şansımız fazla olur.
Çok değerli İslam büyüklerimiz, asırlar evvel bu konuları araştırıp, tatbik etmiş ve insanların faydalanması için de bunları kitaplarında açıklamışlardır. Bize de bunları öğrenip denemek kalmış…
Değerlendirebilirsek ne mutlu bize!..
İçinde yaşamakta olduğumuz, İlahi sistemin çalışma mekanizmasını ne kadar tanıyabilirsek, o nispette rahat, bilinçli ve kolay bir yaşam sürmemiz mümkün olacaktır. Bu sayede hayatımıza güzel günler ilave etme şansımız olabilir…
Asırlar evvelinden bize ulaşan bu bilgileri değerlendirerek, belli saatlerin etkilerine ters düşmeyen fiilleri yapıp, günlerimizi daha kolay bir hale de getirebiliriz veya o saatin enerjisine ters olan davranışlarda bulunarak yaşamı kendimiz için cehenneme de çevirebiliriz.
Denizde akıntıya karşı da yüzmeye çalışabiliriz; akıntıyı arkamıza alarak rahatça da yüzebiliriz.
Tabii ki; hayatta her şey rast gidecek tün-isteklerimiz olacak değil… Ama karşımıza çıkar bilgilerden
faydalanmakla terslik oranın azaltmak mümkündür.. Böylece, ALLAH bize yaşamı kolaylaştırmış olur…

Günler       –  Gezegenin Eski Adı   –    Gezegenin Yeni Adı 
Salı                        – MERİH                        – MARS 
Bu Said (İyi) ve Nahıs (kötü) gezegenler ve günleri şöyledir:
SALI  GÜNDÜZ (MARS)
1. saat: Mars saati Nahıs,Şer işler için
2. saat: Güneş saati Nahıs,Hiç bir şey yapmamak iyidir.
3. saat: Venüs saati Said,Sevgi,muhabbet, Aşk için
4. saat: Merkür saati Said ,Rızık celbi,Müşteri çekmek için
5. saat: Ay saati Nahıs,Hiç bir ameliyye yapılmaz
6. saat: Satürn saati Nahıs,Kötü ve şer işler için
7. saat: Jüpiter saati Said,Sevgi ve muhabbet için
8. saat: Mars saati Nahıs,İntikam alma,Borç ödetmek için
9. saat: Güneş saati Said,Sevgi,Muhabbet için
10.saat: Venüs saati Nahıs,Hiç bir iş yapılmaz
11.saat: Merkür saati Nahıs,Ayırmak, intikam için
12.saat: Ay saati Nahıs,Ayırmak, kin, nefret için
MARS SAATİ ÖZELLİKLERİ :
Yaşantımızdaki şiddet, gibi faktörlerde imzası tanımak ve onlara göre olacaktır. öfke, yüksek aktivite olan Mars etkilerini tedbirli olmak faydalı
Cesaret, acelecilik, çabuk parlama ve aksiliklere dönük güçlü bir enerji verir. Kolay halledilebilecek bir mesele bu saate denk gelmişse, istenmeden tatsız gelişmelere yol açar. Olabilecek işi imkansız hale getirir ki, nasıl böyle olabildiğine şaşar kalırsınız. Bu saatte artan vehim gücü ile insanlar istemedikleri şeyleri yapabilirler. Bu tesir geçtikten sonra, normal düşünmeye başlayınca da, “Ben bunu nasıl böyle yaptım..? Pişmanım!..” diyebilirler.
Bozuşmalara, insanların aralarının açılmasına, ağız kavgası veya tabancalı bıçaklı, yumruklu kavgalara çoğunlukla bu saatte rastlanır. Beşeri ilişkiler sert, kırıcı ve tartışmaya dönüktür.
Cuma namazı saati öncesi daima MARS saati olduğu için, bu saatte birşey yapılmaması ve ilişkilerde dikkatli olunması önemli bir noktadır. Cumaya hazırlanmak, sessiz kalmak iyi olur…
Ayrıca cesaret ve güç verir. Bunun ne yönde kullanılacağı önemlidir. İbadet edilmesi tavsiye edilir. Diğer zamanlarda yapmaya cesaret edemediğiniz, faydalı şeyleri Mars saatinde kolaylıkla yapabilirsiniz.
Ameliyatlar, diş çektirmek, kan aldırmak, iğne olmak, tırnak kesmek gibi tıbbi konularda hem yapan hem de yaptıran yönden kolaylık verir.
Spor yapmak, jimnastik, futbol oynamak, yürüyüşler için, avcılık veya fiziki güç gerektiren işleri yapmağa son derece uygundur.
Trafiğe çıkmak, araba kullanmak için, dikkatli olmak şartıyla uygundur. Çünkü bu saatte araba kullanırken insan hızlı gitmek isteği hisseder. Hareketleri çabuk ve dikkatsizce olabileceğinden tehlike ile karşılaşma riski doğar.
Ortaklıkların bu saatte kurulması, iş ilişkilerinin özellikle kritik durumların Mars saatine denk gelmemesi herkes açısından faydalı olacaktır.

Günler       –  Gezegenin Eski Adı   –    Gezegenin Yeni Adı 
Çarşamba              – UTARİT                      – MERKÜR 
Bu Said (İyi) ve Nahıs (kötü) gezegenler ve günleri şöyledir:
ÇARŞAMBA GÜNDÜZ (MERKÜR)
1. saat: Merkür saati Said,Sevgi muhabbet için
2. saat: Ay saati Nahıs,Bir ameliyye yapılmaz
3. saat: Satürn saati Nahıs,Şer işler Hastalık verme,düşmanlık için
4. saat: Jüpiter saati Said,Her türlü iyi işler için
5. saat: Mars saati Nahıs,Her türlü kötülük içindir
6. saat: Güneş saati Said,Yolculuğa çıkmak ve iyi işler için
7. saat: Venüs saati Said, iyi işler için
8. saat: Merkür saati Said,Cin daveti,Büyü iptali için
9. saat: Ay saati Nahıs,Hiç ir iş yapılamaması lazım
10.saat: Satürn saati Said, Hacet ve dilek talepleri için
11.saat: Jüpiter saati Said, Hayırlı işler için
12.saat: Mars saati Nahıs,Kötülük ve fenalıklar için
MERKÜR SAATİ ÖZELLİKLERİ :
Mantık, zeka, düşünme potansiyelini kuvvetlendirici bir enerji verir. Hele beyin haritanızda Merkür güçlü bir konumdaysa, İkizler veya Başak burcundan iseniz özellikle Merkür saatlerinde süper beyin olmaya namzet siniz demektir.
Kitap okumak, hesap yapmak, matematik konuları ile ilgilenmek, bulmaca çözmek, yarışmalara katılmak, zeka oyunları ile ilgilenmek ve daha başarılı olmak için uygun bir saattir. Konuşmak, sohbet yapmak, konferans vermek, dinleyen ve veren açısından da rahat ve zevkli olur.
Mektup yazmak zor geliyorsa bir de bu saatte yazmayı deneyin. El mahareti isteyen işlerle uğraşmak, tamirat işleri, dikiş, nakış, örgü örmek, yemek yapmak, mutfakla ilgili çalışmalar için çok uygun bir zaman olduğundan işleriniz hem rahat ilerler hem de çabuk biter.
Çözmekte zorlandığınız konulara bu saatte çok kolay ve mantıklı çözüm yolları bulabilirsiniz. İş görüşmelerine, yaratıcılık, isteyen konularla ilgilenmeye müsaittir.
İsabetli, kolay ve yorulmadan alış veriş yapmak, satıcılık, pazarlamacılık için birebirdir.
Eğer yolculuğa çıkmak için programınız AY saatine denk gelmiyorsa ikinci tercihiniz MERKÜR saati olsun. Trafik için de iyidir.
Öğrencilere tavsiyem, eğer dersleriniz! daha rahat zorlanmadan ve çabuk öğrenmek istiyorsanız MERKÜR saatlerim mutlaka ders çalışmak için ayırmalısınız.
Özellikle hesap işleri, yaratıcı düşünme gerektiren konularda…
Ancak şu hususu da dikkate almak gerekir. MERKÜR yılda 3 kez Rotara girer. Bu süre zarfında etkileri bu kadar verimli değildir. Özellikle yanlış karar almaya neden olup sonradan pişman olmanıza yol açar. Biz deriz ki; Rötar dönemlerin de yeni kararlar almayın ve yeni bir işe başlamayın.

Günler       –  Gezegenin Eski Adı   –    Gezegenin Yeni Adı 
Perşembe              – MÜŞTERİ                   – JÜPİTER 
Bu Said (İyi) ve Nahıs (kötü) gezegenler ve günleri şöyledir:
PERŞEMBE GÜNDÜZ (JÜPİTER)
1. saat: Jüpiter saati Said,Rızık celbi,Bereket,kısmet için
2. saat: Mars saati Nahıs,Hiç bir amel yapılamaz
3. saat: Güneş saati Said,Duâ lar için
4. saat: Venüs saati Said,Sevgi,muhabbet temini için
5. saat: Merkür saati Said,Sıcaklık,rızık,kaçanı getirmek için
6. saat: Ay saati Said,Hayırlı işler için
7. saat: Satürn saati Said,Hastalıklara şifa için
8. saat: Jüpiter saati Said,Müşteri celbi Rızık için
9. saat: Mars saati Said,Hakim,Savcı gibi kişilerden talep için
10.saat: Güneş saati Said,Talepler için
11.saat: Venüs saati Said,Sevgi,muhabbet temini için
12.saat: Merkür saati Nahıs,Bir şey yapılmaz
JÜPİTER SAATİ ÖZELLİKLERİ :
Hoş bir saattir. İnsanın içine rahatlık, hoş görü, sevinç gibi duygular verir. Birtakım sıkıntı ve problemlerinizin olduğu zamanlarda bile Jüpiter yıldızının etkilerinin güçlü olduğu saatlerde, nasıl olduğunu anlamadığınız, geçici de olsa bir rahatlama hissedersiniz. Çok bunaldığınız anda size bir nefestir..
Şans gerektiren konularda yapacağınız çalışmaları bu saatlere denk getirirseniz daha iyi sonuçlar elde edersiniz. Hele, size özel diğer astrolojik etkilerde uygunsa, turnayı gözünden vurdunuz demektir. Yarışmalara katılmak, piyango bileti almak veya başka konularda şansınızı denemek gibi.
İbadet yapmak, zikir çekmek, dini bilgilerinizi genişletmek, tefekkür etmek, öğrenmek, bilgi alışverişi yapmak veya ders çalışmak için uygun bir saattir. Anlaşmazlık ve ters giden iş ve ilişkileri düzeltmek için de girişimlerde bulunmaya uygundur.
Sevgi, muhabbet, dostluk, arkadaşlık kurma saatidir. Arkadaşlarınızla toplandığınız da, Jüpiter saatine sıra geldiğinde, havanız şenlenir, şakalaşmalar, eğlenceler artar…
Çarşı – pazar alışverişi yapmak, sevdiklerinize hediye seçmek için iyi kararlar vermenize yardım eder. Bu saatte yapılan alış verişler den genellikle daha sonra pişmanlık duyulmaz.
Yolculuğa çıkmak, araba kullanmak için en uygun saatler olan AY ve MERKÜR saatlerine zamanınız uymadıysa 3.cü tercih olarak Jüpiter saatini seçebilirsiniz.
Eğitim ve öğrenim için, öğrencilerin öğretmenlere veya kurslara gitmesine, ders çalışmaya son derece müsaittir.
Başlangıçlar yapmak için de uygundur. Bir işe başlamak istiyorsanız, Jüpiter saatini tercih edebilirsiniz.

Günler       –  Gezegenin Eski Adı   –    Gezegenin Yeni Adı 
Cuma                     – ZÜHRE                       – VENÜS 
Bu Said (İyi) ve Nahıs (kötü) gezegenler ve günleri şöyledir:
CUMA GÜNDÜZ (VENÜS)
1. saat: Venüs saati Said,Sevgi ve muhabbet için
2. saat: Merkür saati Said,Her türlü iyi işler için
3. saat: Ay saati Nahıs,Bir şey yapılmaz
4. saat: Satürn saati Said,Şifa için
5. saat: Jüpiter saati Said,Talep edilen hacetler için
6. saat: Mars saati Said,Dilek ve Duâlar için
7. saat: Güneş Saati Said,Aile içi huzur için
8. saat: Venüs saati Said,Her türlü hayırlı iş için
9. saat: Merkür saati Said,Yolculuğa çıkmak,Güzel Duâ lar için
10.saat: Ay saati Said,Hayırlı dilek ve maksatlar için
11.saat: Satürn saati Said,Her türlü iyi işler için
12.saat: Jüpiter saati Said,hayırlı talep ve isteklere ulaşmak için
VENÜS SAATİ ÖZELLİKLERİ :
Aşk, meşk, sevme ve sevilme, musiki saatidir. İnsana hoş bir rahatlama ve gevşeklik verir. Sevgi duyguları ve romantiklik verir. Sevdiğinize duygularınız! sözle veya hareketlerle en güzel ifade edebileceğiniz bir saattir. Sevdiğiniz kişiye bunu söylemeye cesaretiniz yoksa bu saatte deneyebilirsiniz. Eşler arasındaki dargınlıkları düzeltebilirsiniz.
Müzik dinlemek, enstrüman çalmak, beste yapmak, aşk ve sevgi ilişkileri, musiki toplantıları yani her türlü müzik etkinlikleri için çok iyi enerji bulabileceğiniz saatlerdir. Ayrıca misafirlikler, neşeli ve dostça vakit geçirmek için, sevişmek için uygundur.
Nişan, nikah, düğün toplantıları veya bu tip başlangıçlara atılacak adımlar için iyi bir zamandır.
Güzeli görme, seçme, yaşama zamanıdır. Sanat etkinlikleri, resim, heykel v.s çalışmalarına, moda, süsleme, dekorasyon işlerine uygundur. Bu saatte evinizi dekore edebilir, güzel giysiler satın alabilirsiniz. Kuaföre gitmek, saç yaptırmak, makyaj yapmak için de iyidir.
Jüpiter den sonra ikinci olarak şans ve mutluluk veren bir saattir. Bu tip işlerin dışında güç, cesaret, dikkat ve sabır isteyen işler için uygun değildir.
Özellikle, tecrübelerimize göre Trafik ve yolculuk için de pek uygun bir saat olmadığı tesbit edilmiştir, insanların romantikleşmesine ve gevşekliğine sebep olduğu için kaza ve tehlike riski artmaktadır.
Kısaca bu saatlerde hoş, nazik, ince ve zevk veren sanatsal işlerle meşgul olmak daha uygundur.

Günler       –  Gezegenin Eski Adı   –    Gezegenin Yeni Adı 
Cumartesi              – ZÜHAL                        – SATÜRN 
Bu Said (İyi) ve Nahıs (kötü) gezegenler ve günleri şöyledir:
CUMARTESİ GÜNDÜZ (SATÜRN)
1. saat: Satürn saati Said,Muhabbet, Sevgi, aşk için
2. saat: Jüpiter saati Said,Aile ler arası mutluluk için
3. saat: Mars saati Nahıs,Kin düşmanlık için
4. saat: Güneş saati Said,devlet büyüklerinden hacet için
5. saat: Satürn saati Said,He türlü iyi işler için
6. saat: Merkür saati Said,Rızık celbi,Müşteri çekmek için
7. saat: Ay saati Nahıs,Hiç bir iş yapmamak lazım
8. saat: Satürn saati Said,şifa için
9. saat: Jüpiter saati Said,Her türlü hayırlı işler için
10.saat: Mars saati Nahıs,Kötü ve Şer işler için
11.saat: Güneş saati Said,Muhabbet,Sevgi Aşk için
12.saat: Venüs saati Said,İyi işler için uygundur.
SATÜRN SAATİ ÖZELLİKLERİ :
Ağır bir saattir. Genellikle sebepsiz bir sıkıntı ve karamsarlık hissedilir. Sabır ve dikkat gerektiren işler yapılabilir. Ancak, özellikle uzun sürecek işlere Satürn saatinde başlamak, işinizin devamı süresinci, pek çok zorluklar, gecikmeler, engellerle karşılaşmaya zemin hazırlar. Örneğin başlayıp da bir türlü bitiremediğiniz, defalarca sökmek zorunda kaldığınız bir örgünüz, dikişiniz v.s ler çok büyük bir olasılıkla bu saatte başlanmıştır…
Yolculuk yapmak için de uygun değildir. Hele uzun bir yolculuğunuza başlamanız bu saate denk gelmişse, yollar uzar da uzar bir türlü bitmek bilmez.
Tabii ki, bu saatte yapılması uygun işler de vardır. Kitap okumak, düşünmek, belli konularda konuşmak, fikir tartışmaları yapmak son derece faydalı sonuçlar verir. Gene öğrenciler, zor anladıkları, dikkatlerini kolayca toplayamadıkları derslerini bu saatte çalışırlarsa çok daha faydalı olduğunu göreceklerdir.
Ayrıca, anlaşmakta zorlandığınız kişilerle yüzleşmeniz gerekliyse ama tatsız sonuçlar doğmasından korkuyor iseniz bir de bu saatte konuşmayı deneyin. Bu saatin ağır ve kısıtlayıcı etkisi olayların, nahoş sonuçlanmasını büyük bir ihtimalle engelleyecektir.
Bu saat alışveriş yapmak için de uygun değildir. İstemediğiniz şeyleri alarak sonradan, “Ah keşke bunu almasaydım…” diyebilirsiniz. Ancak, daha önceden karar vermiş olmak şartıyla, emlak veya toprakla ilgili ticaretler yapılabilirler… Bina yapımı, inşaat işleri için uygundur.

AÇIKLAMALAR : 
Yukarıda vermiş olduğum bilgiler günlük veya herhangi bir niyet için gündüz okumalarınızda dikkat ederseniz daha kısa zamanda ve daha sorunsuz sonuçlar almanızı sağlayacaktır..
Yani örneğin Ya Vedud c.c. Yada Ya Musavvir c.c. esmasının saati bildiğiniz üzere Ay saatidir. Diyelim ki siz her gün okuma yapıyorsunuz..  Pazar yaptınız, Pazartesi yaptınız, Salı günü geldi okumanızı yapacaksınız salı günü içerisindeki ay saatini bekliyorsunuz bir bakıyoruz ki .. Salı günü gündüz ay saati (  5. saat: Ay saati Nahıs,Hiç bir ameliyye yapılmaz ) Uyarısını görüyorsunuz.. veya Cumartesi gününe geldiniz. oradada aynı şey   (7. saat: Ay saati Nahıs,Hiç bir iş yapmamak lazım ) Bu durumda okuma yapmayınız..
Her ay saati her gün hayırlı olacak diye bir şey yoktur.. Veya Her günün her venüs saati veya diğerleri .. Bu konulara dikkat ederseniz daha çabuk sonuçlar alırsınız Allah ın izniyle..
Diğer bir konuda örneğin Ya Rezzak c.c. esması günü cuma günü saati eski dilde zühre yani yeni dilde venüs saatinde olduğu belirtilmiş.. Burada anlamamız gereken şey cuma günü güneşin doğduğu saatler venüs saatine denk geliyor ve günün ilk saati. Ve esmamızın en etkili olduğu gün ve saattir..
Yani sabah namazından sonraki saat günün ilk saati olmakla birlikte günü başlatır..
Allah Kabul etsin..
Reklamlar

37 Comments

 1. hayırlı akşamlar.benim eşimin haksız yere görev yerini değiştirdiler.amirlerinin arasındaki problem eşimin başına patlamış.bana ne tavsiye edersiniz.neler okumalıyım.eşimin yerine ben okuyabilir miyim?.biz çok üzüldük.eşim tamamen sakin sessiz birisidir.görevini fazlasıyla yerine getirir.lütfen bana bir tavsiyede bulunur mu sunuz?

  Beğen

 2. merak edip araştırdığım ama ulaşabildiğim kaynaklarda farklılıklar görünce bir türlü güvenemediğim bir konudur , size güvenebileceğimi biliyorum
  teşekkürler

  Beğen

 3. Merhaba, hayırlı akşamlar. yine herzamanki gibi fevkalade bilgiler paylaşmışsınız, Allah sizden razı olsun .sadece bişey dikkatime takıldı; pazar-güneş gününün gecesinin 1.saati Merkur demişsiniz ama pazar gecesinin 1.saati Jupiter ile başlar.cmrtesi-saturn gününün- gecesinin 1.saati Mars demişsiniz ama cmrtesi gecesinin 1.saati Merkür ile başlar.Cuma gününün gecesinin 1.saati de Ay demişsiniz ama cuma gecesinin 1.saati Mars ile başlar..elinizdeki kaynak bilgiyi tekrar kontrol edebilir misiniz rica etsem? kafam karıştı benim, o nedenle. çok çok teşekkürler, blogunuzu severek takip etmeye devam.Hayırlı haftalar ..

  Beğen

 4. Cuma günü Sela ile Ezan arası esma okunmaz mars saati deniliyor yukardaki cuma gününün mars saatinde ise dualar ve dilekler yapılır diyor bunu bi zahmet açıklayabilirmisiniz teşekkürler

  Beğen

  • Efendim hayırlı geceler.. Normalinde artık blogtan cevap vermiyorum biliyorsunuz.. Ancak bazen bazı sorular geliyor blogtan direk yanıt vermesemde konuya dahil ediyorum.. Veya mail adreslerinizi doğru yazmışsanız yorum yazarken o mail adresinize cevap veriyorum. Ama bu konuyu genele yazmak istedimki böyle düşünen arkadaşlarda istifade etsin.
   Öncelikle şu yanlışı düzeltelim. Cuma günü Sela vakti ile ezan arasında esma okunmaz diye birşey söz konusu değil.. Tamamen yanlış anlamışsınız yada yanlış öğretilmiş.. Sela ile ezan arasında dünya işi ile uğraşılmaz.. Aksine tüm insanlar için ellerindeki işi bırakıp ticaret yapmamaları hayırlı işler ve dualar ile istifade edilmeli erkekler için ayrıca dünya işlerini bırakıp camiye gitmeleri tavsiye edilmiştir..
   Bu konu ile ilgili ayet..

   Rahman ve Rahim olan Allah’ın adıyla
   Ey iman edenler, cuma günü namaz için çağrı yapıldığı zaman, hemen Allah’ı zikretmeye koşun ve alış-verişi bırakın. Eğer bilirseniz, bu sizin için daha hayırlıdır. (Cuma – 9)
   Artık namazı kılınca, yeryüzünde dağılın. Allah’ın fazlını isteyip-arayın ve Allah’ı çokca zikredin; umulur ki felaha (kurtuluşa ve umduklarınıza) kavuşmuş olursunuz. (Cuma – 10)
   Oysa onlar (kendilerini tümüyle Allah’a ve İslam’a teslim etmeyenler) bir ticaret ya da bir eğlence gördükleri zaman, (hemen) ona sökün ettiler ve seni ayakta bıraktılar. De ki: “Allah’ın katında bulunan, eğlenceden ve ticaretten daha hayırlıdır. Allah, rızık verenlerin en hayırlısıdır.” (Cuma – 11)

   Yukarda belirtilen ayetten anlaşıldığı gibi sela ile ezan arasındaki saat dünya işi için bir yasaklama ve kısıtlama getirmiştir..

   Sizin kafanızı karıştıran MARS Saatinin diğer günlerdeki veya örneğin salı gecelerindeki negatif halidir.. Bu Cuma günü için geçerli değildir..

   Yine yukarıdaki ayetten yola çıkarak gezegen saatlerini ve faydalarını şöyle anlayabiliriz..
   Sela vakti .. Mars saatidir.. Ayette belirtildiği üzere dünya işi tavsiye edilmez.. Ki ayet haricinde de hep söylenen şey sela vakti iş yapılmaz sarpa sarar yapılan işten veya ticaretten bir bereket hasıl olmadığı gibi bir hayırda görülmez..
   Gelelim sela vaktinden sonraki tam cuma namazının kılındığı vakite bu vakit güneş saatine denk gelirki hayırlı saatlerdendir güneş saatleri. Her türlü dua ve talepler için açık ve bereketli saattlerdir..Ayettede belirtildiği gibi ( Artık namazı kılınca, yeryüzünde dağılın. Allah’ın fazlını isteyip-arayın ve Allah’ı çokca zikredin; umulur ki felaha (kurtuluşa ve umduklarınıza) kavuşmuş olursunuz. (Cuma – 10) ) Güneş saatinden sonraki yani cuma vaktinden sonraki saat ise venüs saatidir ki cuma gününün en şerefli saatleri venüs saatleridir cuma gününün esmaları bu saatte çekilir .. Örneğin Ya Rezzak cc. esması yani rızık için çekilecek en önemli esma bu saatte en güçlüdür.. Aynı surenin diğer ayetinde ise ( Oysa onlar (kendilerini tümüyle Allah’a ve İslam’a teslim etmeyenler) bir ticaret ya da bir eğlence gördükleri zaman, (hemen) ona sökün ettiler ve seni ayakta bıraktılar. De ki: “Allah’ın katında bulunan, eğlenceden ve ticaretten daha hayırlıdır. Allah, rızık verenlerin en hayırlısıdır.” (Cuma – 11) Bu ayettede bahsedilen Allah rızık verenlerin en hayırlısıdır.. yukarıda belirttiğim venüs saatinin Ya Rezzak c.c esmasını çekerek rızk istenecek saatlerden olduğunu işaret eder.
   Doğrusunu Rabbim bilir.. Umarım izah edebilmiş kafanızdaki soru işaretini kaldırabilmişimdir.

   Beğen

 5. Öncelikle verdiğiniz güzel bilgiler için çok teşekkür ederim.Gece yapılacak okuma saatleri hakkında bilgi verebilirseniz çok memnun oluruz..şer olan gece saatinde yalnışlikla okuma yapmamak için bu bilgiye ihtiyaç duyuyoruz.

  Beğen

 6. Efendim dikkat ettiyseniz ilgili yazıyı yayınlarken gece saatleri de vardı.. Gece saatlerini kaldırmanın daha hayırlı olacağını düşündüm nacizane.. Çünkü çok fazla karışıklığa yol açıyor.Genel olarak söylüyorum Pratik olsun diye takip ettiğiniz yıldız saatleri uygulamalarından bakınca gece ve gündüz saatleri bizim takvim şeklimizle karıştırıldığından dolayı çok hata yapılıyor.
  Bundan daha önemlisi bahsedilen gece saatleri rutin okunulan esmalar ile ilgili değildir. O saat çizelgesi daha çok havas işi ile uğraşan daha prof bu işleri yapan kişiler içindir. Yani ciddi büyü bozma işlemi, muska vefk yapımında, veya daha farklı ciddi işlemlerde önem kazanmaktadır. Normal gezegen saatlerine adetlerine riayet edilerek çekilen esmalarda bukadar detaya inmeye gerek yoktur..
  Zaten dikkat edilmesi önerilen açık günler konusu, dikkat edilmesi gereken gezegen saatleri ve yine dikkat edilmesi gereken kaydeler kurallar adetler vs. derken yukarıdaki belirtilen gezegen saatlerinin nasih veya said saatleri.. Bir çok kişiye zor gelecek durduk yere insanların işlerini zorlaştıracaktır bir süre sonra zor gelmeye başlayarak kişileri dua etmekte yüksünür hale getirecektir. Bundan dolayıdırki sık sık tekrarlıyorum bukadar teferruat ve yöntem normal günlük virdlerinizi, okumalarınızı ve dualarınızı etkilemesin. Gereğinden fazla önem verip işi vesvese boyutuna taşımayınız.. Su istimale ve vesveseye dönüşme ihtimali yüksek olan konular bunlar.. Kaş yaparken göz çıkarmaktan Allah hepimizi korusun.. Bundan dolayı zaten geceleri dua ve dilek kapıları açık.. Gecenin bir vakti uykusundan feragat edip abdest alıp onun güzel isimleri ile kendisine yalvaran kulunu Rabbim boş çevirmez..
  Vefk, muska veya daha farklı şer işlerde bu bilgiye ihtiyacın olan kişide zaten ya biliyordur bu bilgileri yada başka bir kaynaktan bulsun.. Bu blog daha genele hitap etmektedir..
  Selamlar Saygılar.

  Beğen

 7. Hayırlı geceler.Vermiş olduğunuz bilgiler için çok teşekkür ederim.Gezegen saatleri okunacak esmalarin akşam okumaları ile ılgili sorum olacaktı.Gezegen hesaplama programı hicri takvime göre hesaplanmış,ancak biz günleri hesaplarken akşam ezanını dikkate alarak okuma yapıyoruz,bu okumaları yaparken ertesi günün gecesindeki saatleri mi dikkate almamız gerekmektedir?Yani mesela hicri takvime göre bugün çarşamba,akşam ezanindan sonra perşembe akşamı olacak,tablodan perşembe akşaminin yıldız saatlerini mi dikkate almalıyız?

  Beğen

 8. Efendim sizede hayırlı geceler. Yukarıdaki nasıh ve said saatlere dikkat ederek okuma yapacaksanız eğer.Yukarıdaki tablo gündüz saatlerini gösteriyor sadece.. Gece için olanları kaldırdım. ve sebebini yukarıdaki yorumlarda açıkladım.
  Anlatmak istediğiniz şey başka birşeyse inanın anlayamadım tam olarak ne demek istediğinizi.. Örneğin ne tür bir okuma yapacaksınız. Nasıl bir niyetle ve hangi esmaları hangi saatte okumayı düşünüyorsunuz bu nu yazarsanız size daha sağlıklı bir cevap verebilirim.

  Beğen

 9. Oncelikle sorulara cevap verip ilgilendiginiz için teşekkür ederim.Ya musavvir esmasini ay saatinde cekiyorum.Akşam okumalari için gene ay saatini dikkate alıyorum,ancak akşam ezanindan sonra miladi takvime göre diğer güne geçtiğimiz için gece okumalarini yaparken ertesi günün tablosuna mı bakmaliyiz diye dogrulatmak istemistim.Karsilastirdigimda öyle olduğunu gördüm.İlginiz ve öğretici bilgileriniz için tekrar teşekkür ederim.Hayırlı akşamlar

  Beğen

 10. Ben 1. saat 2. saat olayını anlamadım.Sizden ricam öğleden önce ssat 1 yada öğleden sonra saat 1 gibi bi bilgilendirme yaparsanız çok sevinirim. söz gelişi 3. saat dediğiniz öğleden sonra 15.00 mü ??

  Beğen

  • Esma hanım saatleri bizim kullandığımız saat dilimi gibi düşünmeyin… Veya 24 saat zaman dilimi gibi düşünün.. Yani öğlenden önce sonra gibi birşey yok bu saat hesaplamasında.. akşamdan önce ve sonra var… 1 saat ortalama güneşin doğuş saati gibi düşünün.. yani sabah ezanından sonra artık gün ışıldamaya başlar ve artık sabah namazını kılamadığımız kerahat zamanı.. Bu 1. saatten sonra 24 saat sayıyorsunuz.. yani bir sonraki günün sabahına kadar.. Yine örneğin 1. saat sabah 6 da ise 2. saat 7 de… 3. saat 8 de ………12 saatt ise akşama girmeden önceki saat yani ortalama 17:00 yani akşam beş… Umarım anlatabilmişimdir..

   Bunu takip böyle takip etmeniz zor olabilir bundan dolayı planet hours sitesinden veya androit telefonunuza indireceğiniz yıldız saatleri diye bir uygulama var onun yardımı ile takip edebilirsiniz..

   Beğen

 11. selamlar öncelikle verdiğiniz güzel önemli ve hayırlı her yazı bilgi için teşekkür ederim umarım benım sorumuda yayınlar ve yanıtlarsınız …

  sızın verdıgınız bu saatlerde yanı kerahat dedıgımız saatte gunun basladıgını kabul ederek akşam 17ye kadar olan ilk 12 saatlik dilimi gündüz olarak kabul edıyoruz ?

  17den sonra 18-19-20-21-22-23-00-01-02-03-04-05-06 ve ezan okunana kdr olan kısmıda bır nevı gece kabul edıyoruz ?

  ben yıldız saatlerı uygulamasını telefonuma ındırdım ve oradan takıp edıyorum.. gece yapılan duaların daha makbul olacagı ya da ruhevıyet olarak daha ıyı hıssettırecegı ınancıyla gece dua okumayı zıkır cekmeyı daha cok sevıyorum …. jupiter saatınde ya camı ya vedud okuyorum 01:00 saatıne denk geldıgınde zıkırıme baslıyorum …

  buraya kadar herşey tamam acık kapalı gunlerde takılıyorum kasım 19 açık gün. miladi takvime göre kasım 18 tarıhınde gece 23:59’dan sonra ayın 19u başlıyor … o saatten sonra mı acık gune gırmıs oluyoruz …

  yoksa halk dılınde akşam mı yatsı namazından sonra mı ertesi gün giriyordu tam hatırlıyamadım yanı 18 kasım akşam ya da yatsıdan sonra hicri takvıme gore ayın 19u baslıyor …. o saatten sonra mı açık gune gırmıs oluyoruz ? okumalarıma artık açık gunlerede dıkkat ederek devam etmek istiyorum o yuzden boyle uzun uzadıya yazdım sabrınız ıcın affınıza sıgınıyorum umarım anlatabılmısımdır

  Beğen

  • Selamlar.. evet konuları gayet güzel anlamışsınız.. açık günler hicri takvime göre uygulanır.. yani 19.kasım açık gün ise eğer.. 18 kasım akşam ezanından sonra başlıyor.. 19 kasımın akşam ezanına kadar devam ediyor.. bu şekilde takip ediniz açık günleri..

   Beğen

 12. cok guzel bir blog gercekden…
  aslinda kac yildir dualar okuyorum ama pek netice gormuorum bazen olmuyor bazende ben artik sIkiliyorum ve birakiyorum…
  bir kitap yazicak kadar dua defterim var ama
  eskiden yildiz saat gibi bunlari bilmiyorum
  bir kac gun olur ki oyrendim
  suan bir dilegim var aslinda onun kabul olmasini cok istiyorum ve bide boyle denemeyi dusunuyorum saatlerle
  bu yuzden boyle bilgiler icin emegi gecen herkese tesekkur etmek
  isterim…
  bide sabrla cevaplar icin : )

  Beğen

  • İnşallah dualarınız ve dilekleriniz tez vakitte gerçekleşir..
   Esmalar ile dua etmeden evvel.. size bir kaç detay ve kuralı hatırlatmakta fayda var..

   öncelikle zikrettiğiniz esmalara güvenin.. bu esmalar sıradan telafuz ettiğiniz kelimeler değildir.. Hepsinin çok ciddi mevkileri ve görevleri olan ruhanileri vardır.. Melekleri koruyucuları vardır.. Esmaları okurken o esmanın görevlileri ile birebir muhatap olduğunuzu unutmayın.. Gerekli saygıyı ve özeni gösteriniz.. Kişisel temizliğiniz, bulunduğunuz ortamın temizliği, pozitif ruh haliniz vs. tıpkı evinize çok ama çok özel bir misafir davet ediyormuş ve ağırlıyormuşsunuz gibi davranın.. Hoş kokular tütsüler yakın.. Örneğin günlük denen aktarlarda bulabileceğiniz buhurları yakın.. Ortamı onların rahat edebileceği huzurla gelip dua dilekçenizi alıp memnuniyetle gidebileceği hale getirin.. Nedir gelen ruhanilerin rahat edebileceği ve memnun kalacağı ortam… Örneğin esma okumaya başlamadan önce bu konuda bildiğiniz herşeyi tüm bildiklerinizi bir kenara bırakın ve yeni bir sayfa açın hayatınızda.. Esma okuması yapacağınız bir oda bir yer belirleyin.. O odayı önce güzel bir temizleyin dip köşe ne varsa.. Yasin , salavatlar , fatihalar ihlas, nas felak gibi dualar ile okunmuş bir su yapın bu odayı birde bu su ile üzerinden bir silin.. Sprey kutusuna koyup duvarları kapısını dibi köşeyi spreyleyin.. Bu okunmuş Suyun içine bir miktar sirke koyarak odaya öncesinde sinmiş negatif enerji taşıyan ne varsa temizlersiniz… Sirkeli okunmuş su ile yapılan temizlikten sonra.. evinizde üzerlik tohumu yakın bir miktar odaları gezdirin.. Sonrasında hoş bir koku olan günlük tütsüsünü yakın ve yine evinizin her köşesine ve okuma yapacağınız odayı tütsüleyin… Okuma yapacağınız oda da varsa resim, biblo, fotoğraf, tablo ne varsa bir süreliğinede olsa boşaltın.. Burası sizin bir nevi evdeki mabediniz mescidiniz özel görüşme odanız gibi olacak öyle düşünün..

   Bu aşağıda belirttiğim uygulamaları yapabiliyorsanız her okumaya başlayınca yapabileceğiniz gibi.. en azından okumaya başladığınız ilk gün bir defada olsa yapın.. Ve bu dediğim işlemleri açık olan bir günde yapın ilk okumanızı açık olan bir günde başlatın..

   Okuma yapılacak olan odanın ve evinizin Gerekli maddi manevi temizlik yapıldıktan sonra.. Güzel bir guslediyorsunuz.. Tertemiz kıyafetlerinizi giyiyor ve seccadenizi seriyor oturuyorsunuz evdeki mescidinize… Başlıyorsunuz en az 100 defa estağfurullah çekiyorsunuz.. 100 adet subhanallahi vebihamdihi subhanallahil azim.. okuyorsunuz.. 100 adet salavat okuyorsunuz… Bu okuduklarınız tıpkı odanızı temizlediğiniz gibi içinizi kalbinizin temizliğini sağlayacaktır.. Bildiğiniz tövbe duaları varsa onlarıda yapın.. Nekadar samimi tövbe ederseniz yardım alacağınız esmaların görevlileri size okadar severek yardım edeceklerdir.. Ve tövbenin hemen akabininde edilen dualar daha makbul olmaktadır.. Birde esma okumalarına başlamadan önce okuyacağınız bu salavatlar ve sureler ile odanıza bir çok rahmet meleği geliyor buna şahitlik edip sizi sevgi ile izliyor her duanıza amin diyor..

   Tüm bu işlemler bittikten sonra esmaları okumaya başlamadan önce açık gün olduğuna baktınız, okuyacağınız esmanın hangi saate ait olduğunu buldunuz, kaç adet çekmeniz gerektiğinide biliyorsunuz.. Bunları planladıktan sonra okumaya başlamadan hemen önce 7 ayetel kürsü, 7 felak 7 nas suresini okuyup avuçlarımıza üflüyor ve tüm bedenimizi mesh ediyoruz.. aynı zamanda 360 derece etrafımıza üflüyoruz.. Niyetimizi samimi, ama kısa bir kaç cümle ile belirtiyoruz.. Arkadaşınıza derdinizi anlatır gibi sebep sonuç vs. belirtmiyorsunuz. 🙂 Neye ihtiyacınız var ve ne istiyorsanız net bir şekilde söylüyor ve Allahın izni ile yardımlarını istiyorsun… Örneğin Ya Rezzak esmasını okuyacaksınız.. Eyy Rezzak esmasının görevli melekleri ve koruyucuları Allahın izni ile sizden yardımızını istiyorum.. Bana falanca konuda yardım edin vs. gibi.. kendi cümleleriniz ile..

   Başlıyorsunuz okumaya esmalarınızı.. Olmasını istediğiniz dileğinizi olmuş gibi şuan o dileğiniz olmuş ve o anı yaşıyormuşsunuz gibi düşünün.. Zerre kadar acaba olacakmı, vs. gibi düşünmeyin.. Şuan ben görmesemde o mübarekler geldi ve duamın bitmesini bekliyorlar duam bitincede duamın gerçekleşmesi için gerekli şartları oluşturmak için harekete geçiyorlar.. gibi düşünün.. Dua ederken karşınızda evinize çağırdığınız misafire nasıl sevgi dolu ve güler yüzlü davranıyorsanız huzurlu bir kalp ile davranın.. okumalarınızın sonunda niyetinizi duanızı yine aynı şekilde yapın.. duanızı etmeden önce 3 3 defa ya erhamerrahimin diyin.. 1 salavat getirin ve öyle yapın duanızı… Sonunda amin diyin fatihanızı okuyun… hatta 1 fatiha 3 ihlas okuyun .. Başta peygamberimize ali ashabına , ehli beytine v.s.. hediye edin.. ve duanızı bitirin..

   Böyle yapılan bir dua eğer hakkınızda sizin bilmediğiniz sizin felaketiniz olmayacaksa istediğiniz şey.. Allahın izni ile mutlaka kabul olur buna zerre şüphe etmeyin…

   Birde ettiğiniz dualar olmuyor demeyin.. Bizler olduğunu farkedemiyoruz..

   Oldu olacak onada bir açıklık getirelim ki tam olsun..
   Örneğin benim bir arabaya ihtiyacım var.. Ve duamı ediyorum diyorumki Allahım bana 1 mercedes araba ver.. veya bunun alabilmem için bana para kazanmamı nasip et.. diyor duamızı bitiriyoruz.. Duanız yerine ulaştı .. değerlendirmeye girdi.. Baktılar bu araba bu kişi için gerçekten hayırlı olacakmı, bu arabaya sahip olursa atıyorum nazaramı gelecek, bu araba suratli olduğu için bu kişide sürati seviyor kesin kaza yapar hatta birine vurur öldürür katil olur, hayatı kararır.. vs. vs. bizim bilmediklerimizi görüp öyle karar veriyorlar çünkü.. Sonra karar çıkıyor.. evet bu kişinin bir arabaya ihtiyacı var ama bu kişi için fiyat marka bir araç yeterlidir.. birde bu aracı şimdi vermeyelim çünkü bu kişi farkında değil 1 ay sonra kalp krizi geçiricek ve arabadayken bu krizi geçirirse kötü olur.. şimdilik otobüsle gitsin gideceği yereki etrafında insanlar olsun ve hemen müdahale edebilsin.. bunu atlatsın sonra veririz kendisi için ideal olan arabayı… ve duanız bu şekilde kayda geçiyor listeye alınıyor..

   Şimdi siz bundan habersizsiniz… bekliyorsunuz bekliyorsunuz araba yok.. off pofff zaten işe yaramıyor dua vs. diyip incitiyorsunuz sizin için bukadar çok şey düşünen kişileri… Sonra sana fiyat marka arabayı veriyorlar.. ve sen mercedes markaya odaklandığın için fiyat markası araç seni mutlu etmiyor.. ve aslında duanın kabul olduğunu farketmiyorsun… Bir teşekkür etmiyorsun.. Bir Elhamdülillah demiyorsun. Bu durum nekadar incitici ve nankörce geliyor dimi…

   Bu örnekler çok çeşitlendirilebilir örneklendirilebilir.. Bunu hayatınızın her yerinde detaylıca düşünün ve inceleyin.. Emin olun her duanıza cevap veriliyor.. Ama uygunsa birebir istediğiniz veriliyor, ama sizin için en uygun zamanda veriliyor, ama daha iyisi veriliyor… sizin için asla hayırlı olmayan ve olmayacak olan duanızın karşılığıda sırf dua ettiniz Allahtan dilediniz diye.. Öldükten sonra amel defterinizde büyük sevaplar ve hayır işleri işlemişte sevap kazanmışsınız gibi hoş sürprizler olarak buluyoruz… O yüzden tutunki hiç kabul olmadı bu dünyada o duanız.. sırf dua ettiniz diye bu dünyada vermesede öbür tarafta size büyük bir hayır ve rahmet olarak veriliyor.. Yani karşılıksız hiç bir dua yok.. Lütfen birdaha asla ama asla dualarım kabul olmadı vs. demeyin..

   Beğen

 13. Merhaba gezegen saatlerinin gündüz saatlerinin iyi-kötü olduğunu vermişsiniz.gece saatlerinin iyi-kötü olduğunu nasıl bileceğiz gece okuma yapmayalımmı?bilmeyerek kötü saate denk gelirse riske atmış olurmuyuz? Emeğiniz için çok teşekkürler.

  Beğen

 14. Selam Aleyküm Kardesim Allah razi olsun coook tesekkur ediyorum gonderdigin tablo icin artik rahatlikla geceleri da okuyabilirim.sen beni sevindirdin Allah C.C.seni de sevindirsin

  Beğen

Yorumlar kapalı.