LA TAHZEN İNNALLAHE MEANA !!! “Üzülme ALLAH (cc) bizimle beraberdir”(Tevbe-40)

LA TAHZEN İNNALLAHE MEANA !!!

“Üzülme ALLAH (cc) bizimle beraberdir”(Tevbe-40)
Üzülme…der Mevlana ve devam eder;
Bir yandan korku bir yandan ümidin varsa iki kanatlı olursun,tek kanatla uçulmaz zaten.
Sopayla kilime vuranın gayesi kilimi dövmek değil,kilimin tozunu almaktır.ALLAH sana sıkıntı vermekle tozunu, kirini alır.
Niye kederlenirsin?Taş taşlıktan geçmedikçe parmaklara yüzük olamaz.Yüzük olmak dileyen isteyen taş, ezilmeyi, yontulmayı göze almalıdır.
Üzülüyorsan, Biri var ki cılız varlığını düştüğü çamurdan kaldırmak istiyor. Onun için dokunuyor kalbine. Kıymetini bil ki, üzmeye değer görüyor seni. Hüzünlerin kalbinin toprağını allak bullak ediyorsa, sen ekilmeye layık bir topraksın demektir. Kaygıların vuruşuyla tuz buz oluyorsa taş katılığında büyüttüğün güvencelerin, yarılan göğsüne umut fidanları dikiliyor demektir.

Yüzün yerde geziyorsan, ellerin boynuna sarılı ise, içini ısıtacak haberlerin mürekkebi damlıyor olmalı ömrünün defterine. Kar yağıyorsa güvendiğin dağlara, yarının ovalarında rengârenk çiçeklerin olacak demektir. Hırçın fırtınalar sarsıyorsa sevinçlerinin zirvesini, rüzgârlar dövüyorsa umudunun yamaçlarını, bir yüce dağsın sen demek ki, az bekle, eteğinden serin pınarlar akmaya başlayacak demek ki…

Üzülüyorsan, şımaramazsın. Kibrin kirli tuzağına düşemezsin. Kendini beğenmişliğin çamuruna dolaşmaz ayakların. Uzak geçersin isyanlı yollardan. Heveslerinin ardı sıra düşüp nisyan uçurumlarının başına sürüklenmezsin. Seni Biri yakınlığına çağırıyor demek ki… Gözden çıkarmamış olmalı seni….

Reklamlar

11 Comments

 1. Ne güzel,ne ümit verici sözler bunlar ama bazen öyle an geliyorki dayanılmayacak hale geliyor yaşamak evet çok doğru gayeyi amaçı hiç unutmamak lazım ALLAHa emanet olun

  Beğen

 2. Bir hacetin yerine gelmesi için İhlas surei şerifesini okumak murad eylediğin takdirde evvela güzel ve temiz bir abdest alıp Allah rızası için iki rekat namaz kıldıktan sonra kıbleye karşı diz üzerine oturup bin defa İhlas surei şerifesini oku her defasında besmeli şerife okumak icabetmez, okunursa nur üstüne nur olur .

  Sonra Elleri Açıp ;

  Allahümme inni es elüke ya vahıd ya ehadü ya ferdü ya sabedü ya men lem yettehız sahıbeten ve la velede ya men lem yelid velem yüled velem yekün lehü küfüven ehadü es elüke bihakkı esmailkel ızami ve enbiyaikel kirami en teshıre li huddame hazihis süretil azıymeti abdüker rahmane ve abdüke adsüssamede ve abdüke abdül vahıdi yekününe li avnen ala kazai havaicil acelel acelel vihaes saatis saati barekallahü fiyküm ve aleyküm ve sallallahü ala seyyidina muhammedin ve ala alihi ve sahbihi ve sellim.
  bu duanın anlamını yazarsanız daha içimize sinerek okuruz. anlamını bilmeyince okumaktan çekiniyoruz

  Beğen

 3. Selamun aleykum hayırlı günler öncelik verdiğiniz faydalı bilgiler için teşekkür ederim size sormak istediğim iki sorum birincisi amenarresulu ile ilgili tertibi neden besmelesiz okunuyor? İkincisi yatsıdan sonra fetih suresi okuması o tertibi hemen ezan bitimindemi yoksa ilerleyen saatlerde de okuyabilirmiyiz bu konularda beni bilgilendirirseniz sevinirim Allah’a emanet olun

  Beğen

Yorumlar kapalı.