Geciken cevaplar icin ozur dilerim..

Selamlar ; bir suredir islerim nedeni ile sehirdisi seyahat ve sonrasinda bilgisayarimin arizalanmasindan dolayi suan tamirde olmasi sebebi ile yorumlariniza ve maillerinize cevap veremiyorum.  Suan cepten yaziyorum ve zor oluyor. En kisa surede cvp lari veya onay bekleyen yorumlari yayinlayacagim. Anlayisiniza ve affiniza siginiyor gecikme icin tekrar ozur diliyorum.

Rabbim dualarinizi kabul etsin insallah..

Selamlar Saygilar…

Reklamlar

13 Comments

 1. öncelikle ALLAHIN selamı üzerinize olsun.ben burayı 10 gün önce keşfettim ve bazı dua ve uygulamarınızı yaptım.ben 3 yıldır işsizim daha önce devamlı çalışıyordum.istediğim ve beklediğim işler olmuyor ben neyi istemezsem o geliyor başıma daha önce ALLAH affetsin birçok hoca medyuma gittim büyü var kısmetin kapalı falan dediler ve hepsi boş çıktı 2 senedir gitmiyorum dua ediyorum namazımı kılıyorum.kitaplardan ve tv hocalardan öğrendiğim zikir ve duaları yapıyorum.rukye ve hacamat yaptırdım.eskisine göre pisikolojik olarak rahatım ama işsizlm ve bekarım benim 3 kardeşimde öyle benim gibi.32 yaşındayım CENABI HAKTAN dileğim sağlam bir iş ve hayırlı bir eş.bu muradıma kısa zamanda hasıl olmak için neyapabilirim şüpesizki doğrusunu ALLAH bilir ama inanın birçok şeyi denedim,artık bu durumumdan utanıyorum bıktım çaresizim şifayı Yaradan ALLAH.Sizlerin duasını ve önerilerini bekliyorum.ALLAH tüm dertlilere şifa versin.ALLAHA emanet olun..

  Beğen

 2. soracağım çok şey var. e-mail adresiniz olarak burayı mı kullanıyorsunuz. söylemek ve sormak istediklerimi burdan mı soracağım. internet konusunda pek bilgili değilim. o yüzden soruyorum

  Beğen

 3. İyi akşamlar
  Açık günlerde dileğime uygun esma çekiyorum.
  Dileğim için esma çekmeye nasıl başlamalıyım nasıl bitirmeliyim?
  Belki yanlış yapıyor olabilirim.. Bu konuda beni bilgilendirebilir misiniz?
  Teşekkür ederim saygılar…

  Beğen

  • Meliha hanım selamlar
   Öncelikle Rabbim dualarınızı kabul etsin… Esma okumaya başlamadan önce psikolojik ve fiziksel nekadar iyi hazırlanır ve konsantre olursanız okadar iyİ sonuçlar alırsınız inşallah…
   Öncelikle neyi neden yaptığımıza ne amaçla neyi okuyacağımaza karar verdiğimiz vakit… Kendimize bir planlama yapıyoruz.. Yani falanca işim için şu esmayı okuyacaksam eğer bu esmanın günü şu saati şu adeti şu.. Günün şu saatlerinde okumam gerekiyor diyerek notlar alıp hatırlatıcı unsurlar belirliyoruz.. Bir nevi Allahın izni ile yardım isteyeceğimiz esmanın görevli melekleri ile randevulaşıyoruz… Randevu saati geldiğinde tıpkı bir görüşmeye gidecekmiş gibi temizlenip kendimize çeki düzen veriyor özeniyoruz.. Yani abdest alıp kendimizi temizlediğimiz gibi kıyafetlerimizi ve esmayı çekeceğimiz yerin temizliğine dikkat edip hoş kokular ile ortamı sterilize ediyor ortamı uygun hale getiriyoruz.. Kılabiliyorsanız ki bu şiddetle önerilir 2 rekat enazından namaz kılarak Rabbimize secde edip birazdan edeceğimiz duamıza niyetimizin kabul olması için dua ediyoruz.. Bir sorun olmayacaksa namazı kıldığınız seccadeden kalkmadan okumanızı yapmanız daha hoş olur.. Esma okumaya başlamadan önce şöyle terapi yapar gibi bir kaç dakika aklınızı kalbinizi susturmaya çalışıp üzerinizdeki negatif enerjilerden kurtulun.. Güzel şeyler düşünüp hayal ederek beyninizi ve ruhunuzu dindirin ve pozitif olmaya çalışın.. Ne için çekiyorsanız esmaları o duanızın gerçekleşmiş ve çok mutlu olmuş halde hayal edip düşünün.. ( DİLEĞİNİZ OLACAKMIŞ GİBİ DEĞİL OLMUŞ GİBİ ŞUAN ONU YAŞIYORMUŞSUNUZ GİBİ HAYAL EDİN.. ) Daha sonra okuyabiliyorsanız 7 estağfurullah 7 ayetel kürsü 51 besmele okuyun etrafınıza üfleyin şöyle bi etrafınızda rahatlasın…ne için çekiyorsanız niyetinizi tane tane kısa bir cümle ile yapın.. daha sonra başlarsınız adetlerine dikkat ederek temiz bir lisan ile tane tane esmanızı okumaya.. okumanız bittikten sonrada yine 7 estağfurullah 7 salavat okuduktan sonra 3 defa ya erhamerrahimin diye tekrarlayın ve duanızı edin… Sonunda salavat ve fatiha okuyup bitirin… Ve kesinlikle duam olacakmı işe yararmı gibi olumsuz hiç bir düşünce üretmeyin… Müracatınızı yaptınız mutlaka olacak işleme alındı olarak düşünün ve gönlünüzü ferah tutarak bekleyin..

   Bu anlattıklarım olması gereken bol bol vaktiniz varsa yapılacaklar.. Bu şekilde olmazsa olmaz demiyorum.. Bu en güzel şeklidir.. Vaktiniz yoktur gün içerisinde tüm bunları bukadar dikkat ederek yapamazsanız .. enazından başlarken niyetinizi edin.. esmalarınızı okuyun.. sadece okurken dileğinizi olmuş gibi düşünün hayal edin negatif düşünceler ile duanızı kirletmeyin kafi..

   Allah dualarınızı kabul etsin..

   Beğen

 4. Unutmadan devam edeyim. Esmaları çektikten sonra hasıl olan sevabı peygamber efendimize ve ölmüşlerimizin ruhuna bağışlayıp dua etmek mi gerekiyor
  Yoksa sadece dileğimiz için niyet edip esmayı çektikten sonra bitiriliyormu.

  Beğen

  • Esma okumalarında hasıl olan sevabı hediye etmenize gerek yok.. esmalardan sonra duanızı edin.. Sonunda salavat vs. okuyun 1 fatiha 3 ihlas okuyup bu okuduğunuz salavatları fatiha ve ihlası şerifi yada her ne hediye etmek istiyorsanız onu okuyun ve onu hediye edebilirsiniz..

   Beğen

Yorumlar kapalı.