Aralık VE Ocak Aylarının Açık Günleri

Artık buradan maalesef yeni konuları, açık günlerin tarihlerini, yorumlara ve sorulara cevapları buradan yazmayacağım.  yeni paylaşımları www.duakitabim.com adresinden ulaşabilirsiniz..

AŞAĞIDAKİ LİNKE TIKLAYARAK YENİ SİTEYE ULAŞABİLİRSİNİZ. 

TIKLAYIP YENİ SİTEYE GİRİŞ YAPINIZ.. WWW.DUAKİTABİM.COM

 

2015 yılı Aralık  Ayının Açık Günleri :  Aralık – 12 – 13 – 17 – 18 – 19 – 20 – 22 – 23 – 25 – 28 – 29 – 30 – 31


 

2016 yılının Ocak  Ayı Açık Günler Tablosu : 

2016 yılı Ocak Ayının ( Miladi Takvime Göre  Tüm Ocak ayının ) Açık Günleri :

Ocak  1 – 2 – 6 – 7 – 8 – 9 – 10 –  12- 14- 16- 17- 18 – 19- 20- 22- 24 – 27- 28- 29- 30-31

Yukarıda kırmızı ile belirtilen ocak ayının 6. günü hicri ayın son çarşambasına , 9 . gün ise hicri ayın son cumartesi gününe denk gelmektedir..  Özellikle sevgi, muhabbet, için esma okuma çalışması yapacak olan arkadaşlar bu günlerde ara verirlerse iyi olur..

 

 

 

 

Reklamlar

61 Comments

  • Nesrin hanım sizden de Rabbim razı olsun inşallah..
   Esma okumaları hariç diğer tüm duaları , salavatları , surelerin hepsini tabiki okuyabilirsiniz efendim.. Hem kapalı günlerde esmalar katiyen okunmaz diye birşey yok.. zikir tabiki edilir.. Allahın güzel isimlerinin okunması bu güzel ibadeti kapalı gün diye okumamazlık olmaz.. Misal bir derdiniz yada niyetiniz için esmalardan yardım alacaksınız.. Açık olan bir günde başlamayı ve özellikle açık günlerde okumalarınızı yapmanızı tavsiye edilir sadece.. İbadet olarak sevap kazanmak için kalbin ve ruhun huzuru için esmaül hüsnayı istediğiniz kadar zikredebilirsiniz.. Veya diğer ibadetleriniz yada okumalarınızı.. Kapalı gün diye boş boş oturup hiç okuma yapmamak yada zikretmemek zaten doğru değil.

   Umarım anlatabilmişimdir.. Sadece bir amaç için esma okuması yapılacaksa açık günlere dikkat ediniz okadar..

   Beğen

 1. Allah razı olsun hanımefendiciğim.emek edip bizlere yardım ediyorsunuz.rabbim bizlere vesile olduğunuz için yüzünüzü daima güldürsün. Güç kuvvet versin.Dualarınızda inşallah bizleride unutmayınız.

  Beğen

 2. hocam herşey için Allah razı olsun.açık gün mesala ayın 10. o gün sabahtan diğer sabaha kadarmı açık, yoksa esmalarda olduğu gibi akşam ezanından sonra diğer günmü giriyor.şimdiden çok teşekkür ederim hocam

  Beğen

 3. Sevgili Kardeşimiz, utanmasam her yazdığınız konuya teşekkür yorumu göndereceğim, hepsi birbirinden değerli bilgiler. Sağolun, varolun, Allah sizden razı olsun. Bu açık gün hesaplaması ile ilgili aklıma takılan bir şey var. Hani yukarıda da anlatmışsınız, mesela ayın 9′ u bugün, akşam ezanı sonrası 10′ u oldu. Peki gezegen saatlerine bakarken, sitede ki gün kısmına 10/12 diye mi seçip bakacağız? yoksa miladi takvime göre 9’u olarak mı bakacağız? Sizden öğrendiğim kadarıyla şu an perşembe akşamına vardıysak, neden miladi takvim çarşamba akşamı gezegen saatlerine bakalım? Saygılar.

  Liked by 1 kişi

  • Seda hanım teşekkür ederim güzel dualarınız ve düşünceleriniz için.. 🙂 Rabbim sizden de razı olsun..

   baktığınız sitede 12 den sonra bir gün sonraya geçiyor.. bu yüzden gece okumalarına bakmanız için 12 den önce bakmanız ve okuma yapacağınız saatleri not almanız gerekiyor.. Androit bir telefon kullanıyorsanız.. yıldız saatleri uygulamasını indirin.. gerekli yer ayarını yapın.. onda ayrıca bakmanıza gerek yok..

   miladi ve hicri takvimde günler aynıdır.. cumaysa cuma perşembe günüyse ikisinde de perşembedir… aralarındaki fark şu… miladi takvimde perşembe günü misal gece 12 de biter 12 den sonra cuma günü sayılır.. hicri takvimde ise perşembe günü akşam ezanından sonra biter ve cuma gününe girilir..

   Beğen

 4. Merhabalar,

  Öncelikle faydalı, zihnimizin ve ruhumuzun ışıldamasını sağlayan güzel bilgileri bizimle paylaştığınız için sonsuz kere teşekkürler, Allah razı olsun.
  Bir sorum olacak; açık günlerde vermiş olduğunuz bilgiler doğrultusunda dualarımı yapmak istiyorum, örn. 12 Aralık dediğiniz açık olan gün yani 11 aralık öğle vaktinden sonramı başlıyor yoksa yatsıdan sonra mı. internet üzerinden araştırdığımda hep farklı sonuçlar görüyorum.aydınlatırsanız sevinirim
  çok teşekkür ederim.

  Beğen

 5. Herkeze yardımcı olmak için elinizden geleni yapıyorsunuz.siz ne güzel bir insansınız. Hiç kimseden maddi bir beklentiniz yok.sadece Dualarınız da beni unutmayın diyorsunuz.allah sizden razı olsun.ne muradınız varsa olsun.bunca insanın duasını alıyorsunuz.bu arada bana yazdığınız zeka ve Hafıza Dualarınız hergün okuyorum.cumartesi ve pazar üniversite sınavların var.lütfen Dualarınız da benide unutmayın.

  Beğen

  • Ebru kardeşim bu güzel duaların ve görüşlerin için çok teşekkür ederim.. Senden de Rabbim razı olsun inşallah 🙂 Ve sınavında Rabbim yardımcı olsun zihin açıklığı versin inşallah… Sınava birşey kalmamış.. dilersen yapabilirsen şunlarıda yap sınavdan önceki günlerden birinde.. .. bunlarında çok faydası olur..

   Güzel bir Guslet.. Temiz elbiseler giy.. 2 Rekat tövbe namazı 2 rekatta hacet namazı kıl. Hangi sınava gireceksen o sınavda başarılı olmak için duanı et..
   100 defa Ya Fettah
   1000 defa Ya Vehhab
   1000 defa Besmele
   40 defa La havle ve la kuvvete illa billahil aliyyil azim

   En son şu dua okunur:
   Allahümme inni eseluke bismike bismillahirrahmanirrahim, ellezi la ilahe illa huve alimul ğaybi veş şehadeti hüver rahmanur rahim, ve eseluke bismike bismillahirrahmanirrahim ellezi la ilahe illa hüvel hayyul kayyum, la te’huzühü sinetün vela nevm.

   Birde sınavın olacağı gece .. yatmadan önce 1000 defa besmele çek..

   Liked by 1 kişi

  • Cumartesi gecesi dediğiniz.. cuma günü akşam ezanından sonraki saatlerdir.. okuma yapılmasının tavsiye edilmemesinin sebebi .. mars saati ile başlamasıdır.. Mars saati genel olarak muhabbet sevgi vs. gibi konularda okumalarda ters etki yapar.. bundan dolayı riske atılmaması için okuma yapılması önerilmez.. Ama ertesi gün tabiki yapılabilir.. Ayrıca gecenin ilerleyen saatlerinde hayırlı olan saatlerde vardır.. Tüm gece okuma yapılamaz diye birşey yoktur.. Gecenin başladığı saat olan mars saatinde bu konuda okuma yapılmaması uygundur..

   Liked by 1 kişi

   • Evet cuma akşam ezanından sonraki saat. Tabi ki hayırlı saatleri de vardır o gecenin ama şu an bende sevgi muhabbet gideni döndürmek için ya cami ya vedüd esmasını çekiyorum o halde cumartesi gündüz çekmem de bir sakınca yok doğru anladım dimi? Salı günü de gece çekiyoruz gündüz çekmiyoruz yine mars saatinden dolayı .

    Beğen

    • Size cumartesi gecesinin hayırlı saatlerini yazayım ona göre çekin.. Demin başka bir arkadaşa yazmıştım sizede kopyaliyim oradan.. dilerseniz cumartesi gecesi … yani cuma akşam ezanından sonraki gece…
     15. saat olan venüs

     19. saat olan jüpiter özellikle bu saati kaçırma mutlaka okumalarını bu saatte yap..

     21. saat olan güneş

     bu arada evet doğru anlamışsınız.. Cumartesi gündüz sıkıntı yok.. salı günü gece de sıkıntı yok gündüzünde sıkıntı olabilir.. Muhabbet için çekilen esmalarda..

     Beğen

     • Çok teşekkür ederim Allah razı olsun. Bir sorum daha vardı kusura bakmayın lütfen. Ben erkek için Jüpiter saatinde çekiyorum; Güneş saatinde de olabilir demiştiniz. Açık günlerde bir gün Jüpiter saatin de, diğer bir gün güneş saatin de çeksem yine aynı etki olur mu yoksa hep aynı saat de mi çekmeliyim

      Beğen

      • Rica ederim Rabbim sizden de razı olsun.. Bu arada bazı venüs saatlerinde de okuma yapabilirsiniz. erkek için okunuyorsa venüs te etkili olur..

       Bahsettiğiniz gibi bir gün farklı diğer gün farklı saatlerde okuyabilirsiniz.. size kalmış.. ama bana kalırsa bir esmayı bir niyetle okuyorsanız mümkün olduğu kadar aynı saatlerde okuma yapmanız daha iyidir..

       Beğen

 6. İyi geceler dua kitabı. Vermiş olduğunuz bilgilerden dolayı çok teşekkür ediyorum.
  Bir sorum olacaktı. Benim 1’den fazla dileğim olduğu için aynı gezegen saatinde olan okumam gereken esmalar oluyor. Ve ben her bir dileğimin esmasını okurken hepsi için ayrı 7 defa estağfirullah 7 selavat ve yasin suresinin 9. Ayetini okuduktan sonra niyet ediyorum ve esmayı çekiyorum. Bitince duamı ediyorum. Sonra sıra diğer dileğim için olan esmaya geliyor. Ve aynı uygulamayı tekrar ediyorum. Ve onun için ayrı dua ediyorum.
  Bu yapmış olduğum doğru mu?
  Yoksa 7 defa estağfirullah 7 selavat ve yasin suresinin 9. Ayetini 1 defa okuduktan sonra niyetimi edip esmayı okuyup bitirdikten sonra diğer niyetimi de söyleyip o esmayı çeksem ve duasını da birlikte yapsam oluyor mu?
  Yoksa her biri için ayrı ayrı mı yapmam gerekiyor?
  Anlatabildim mi acaba? Saygılar..

  Beğen

 7. SİZ e gerçekten nasıl teşekkür etsek ne kadar dua etsek az kalır…ALLAH razı olsun.gezegen saatleri bulunduğumuz bölgeye göre doğru hesaplanıyor inşallah diye düşünüyorum..yanılma olur bu baktığımız gezegen ssatlerine genelde planetary hours tan bakıyoruz….selam ve sevgi ile

  Beğen

  • Emine hanım.. Çok teşekkür ederim dualarınız için Rabbim sizden razı olsun inşallah 🙂

   Yaşadığınız şehiri doğru giriyorsanız ki doğru giriyorsanız orada şehirinizin ismi çıkıyor onu seçiyorsunuz.. O zaman rahat olabilirsiniz.. saatler doğrudur.. ama tavsiyem androit bir telefon kullanıyorsanız oradaki yıldız saatleri programını kullanıyorum ben çok rahat.. hem sesli hatırlatıyor.. hemde gece 12 den sonra değişmiyor tablo gece okumaları için özellikle çok daha pratik tavsiye ederim..

   Beğen

 8. Sayın dua kitabı kardeşim oğlumun işyerinde kötü niyetli fesat bir üstü var ayağını kaydırmaya çalışıyor zararı dokunmasın yavruma kötü şeyler yapamasın diye neler okuyayım acaba RABBİM sizden razı olsun herşey gönlünüzce olsun İNŞAALLAH

  Beğen

  • وَإِلَهُكُمْ إِلَهٌ وَاحِدٌ لاَّ إِلَهَ إِلاَّ هُوَ الرَّحْمَنُ الرَّحِيمُ
   Ve ilâhukum ilâhun vâhidun lâ ilâhe illâ huver rahmânur rahim . çalıştığı iş yerinde çıkarılma korkusu olan bir şahıs,yukarda yazılı ayeti kerimeyi yatsı
   namazından sonra 1001 defa okur ise, o iş yerinden kendisi isteyene kadar çıkarılamaz,biiznillah.

   okumayı üç gece tekrarlar ise çok daha iyi olur.

   —————-
   Evden çıkmadan önce 21 ad. Ya vedud Ya Rahim esmalarını okursa o gün insanlardan sevgi ve merhamet görür..

   ——————

   7 gün üst üste ara vermeden 100 defa Ya Bari C.C. okursa

   Güneş gezegeni saatinde okunması iyi olur..

   —————

   Aşağıda yazdığım Saffat Suresinin ilk 10 ayetini 70 kez ve diğer sureleri belirtilen adetlerde 1 hafta boyunca okuyoruz.

   11 ihlas,
   11 felak,
   11 nas,
   11 fatiha,
   11 ayetel kürsü,
   1 hafta okuyunuz…

   Saffat suresinin 1-10 ayetleri :

   Vessâffati saffen, fezzacirati zecran. fettaliyati zikran. inne ilaheküm ilahün vahid. Rabbssemavati vel ardzı vema beynehüma ve rabbül meşarık. İnnâ zeyyennessemâeddünya biziynetinil kevakib. Ve hifzam min külli şeytanim marid.. La yessemme’ûne ilel meleil e’alâ ve yükzefune min külli canib. Dühuranvelehüm azeabün vasib. İllâ men hatıfel hatfete fe etbe’ahü şihabün sâkib.

   ————

   Nur hanım bu uygulamaları oğlunuz yapsa tabiki daha iyi olur.. Ama Okuma imkanı yoksa oğlunuzun için niyetlenerek sizde okuyabilirsiniz..

   Beğen

 9. verdiğiniz bilgiler paylaşımlarınız hepsi birbirinden değerli .. kafamı çok kurcalıyan takılan bir sorum olcak cvp landırırsanız çok mutlu olurum. gündüz ayrı gece için ayrı gezegen saatleri var ve bahsettiğiniz gibi yeni öğrenenler için çok karışık hesaplaması ve bende yeni öğrenmeye başlayan biri olarak işin içinden çıkamadım 🙂 plenatary hourstan o günün uygun jüpiter güneş saatlerine bakmam kafi olur mu ?? yoksa ekstradan bide bulduğumuz saatleri saat 1 saat 2 said nahis saatleri yazdığınız gezegen saatlerinden uygunluğunu mu kontrol etmemiz gerekiyor bi nevi sağlamasını diyelim?? biraz uzun ve karışık yazdım ama umarım sıkıntımı anlatabilmişimdir lütfennnn gönül rahatlığıyla okumalarıma başlamam için kafamdaki bu soru işaretini giderirseniz çok sevinirim ..

  Beğen

  • Gülcan hanım selamlar..
   Kafanız ilk başlarda karışabilir normal ama inanın çok basit ve kolay.. bir süre sonra alışacaksınız.. Gündüz bahsettiğiniz siteden bulunduğunuz ildeki okuma yapacağınız saatleri not alın.. çünkü o sitede gece 12 den sonra bir gün sonrasının listesini veriyor ve gece okumalarında karışıklık yaşarsınız.. yani dediğiniz gibi atıyorum çarşamba günü jüpiter veya güneş saatlerinde okumalarınız varsa.. girip o saatleri not alırsınız.. gece okuma yapacaksanızda siyah bölümdeki gece saatlerinide not alın..

   bu not aldığınız saatlerinde günlere göre hayırlı ve şerli oldukları saatler var.. onlarıda blogtaki tablodan bakarsınız.. özetle konuyu anlamışsınız ve doğru yapıyorsunuz.. sorun yok.

   Beğen

 10. Bızlerı dogru bılgılerle Rabbıme dua ıle kavusturdugunuz ıcın öncelıkle tesekkurler.Yalnız kafamdakı sorularımı bana dogrularsanız sevınırım.Ben salı aksamı ertesı gun kapalıysa hıc okuma yapmıyorum oysakı sız okuna bılır demıssınız bırde cumartesılerı acık gun bıle olsa mars ıle basladıgı ıcın .Bırde bır bayan arkadasımıza hergun ya vedud ya camı yı hergun okuyun dedınız sımdı kapalı gunlerde bıle okuyabılırmıyız ?gercekten haylı kafam karıstı bazı dualar varkı hergun okuyun denıyor ben sadece acık gunlerde okuyorum .Bılgılerınıze sıgınarak ne olur benı aydınlatın .Dualarım sızlerle ne muratlarınız varsa Rabbım burda bulunan kullarına versın 🙏Allah razı olsun sızden …

  Beğen

  • efendim konuları güzel anlamışsınız ama sadece ufak tefek gözünüzden kaçan detay var.. Şimdi mars ile başlayan salı gecesi değil salı sabahıdır.. yani gündüz okuma saatlerinin başladığı saat.. Salı günü gecesi okuma yapılabilir.. salı günüde yapılabilir ancak çok iyi bakılması gerekir.. nasıh yani şer saatlere gelme olasılığı yüksektir salı günü gündüz.. Diğer konu misal hergün ya vedud esmasını okuyorsunuz hiç ara vermeden… ve açık olan hayırlı bir saatte başladınız ilk niyetinizi edip… daha sonraki günlerde açık kapalı gün diye bakmanıza gerek yok o esmayı okumanız için… Ama hiç ara vermemiş olmanız gerekiyor.. 1 gün ara verseniz yine açık bir günde başlamayı beklemeniz gerekir.. veya vedud esmasını hergün okuyorsunuz ama misal ya musavviri hergün okumuyorsunuz.. ya musavvir esmasını okumaya başlamak için yine açık olan bir günü bekleyip o günde başlamanız gerekir.. umarım anlatabilmişimdir..

   Beğen

 11. Cok tesekkurler beni aydinlattiniz bu güne kadar yalnis bilgilendirildim inanin besmele cekmeye korkuyordum …Sizi karsimiza cikaran rabbime sükürler olsun🙏 yani pazartesi aksam namazindan sonra sabah namazina kadar dua okuna biliyor
  Sizi sorularimla yordugum icin affiniza siginiyorum …

  Beğen

  • Sizden de Rabbim razı olsun efendim.. Bakın tüm bu detayları şöyle algılayın.. Duanın genel olarak saati zamanı olmaz.. Ancak genel olarak bu detayların amacı dualarınızdan mümkün olduğu kadar çabuk sonuçlar almak , yani size bir adres verdiler buraya git istediğin şeyi ordan al .. adreste sadece şehir ve ilçe adı yazılı.. bide gideceğiniz kişinin adı.. böyle bir adres sizin tüm gün bu kişiyi sokak sokak arayarak bulmanızı ve yorulmanızı daha geç saatte bulmanız demektir.. bu verilen detaylar sizin sadece hedefe daha çabuk varabilmenizi sağlayan ayrıntılar.. adresteki gibi.. yani mahalle adı, sokak adı , bina adı .. hatta gideceğiniz kişinin tel numarası diyebiliri.. böylece gideceğiniz yere daha kolay ve zahmetsiz gidersiniz… Bu yüzden detaylara bu şekilde bakıp dikkat edin.. aksi durumda evham yapmayın.. en yanlış uygulamada dahi Duanıza evham ve şüphe kadar zarar vermez.. Rabbim kabul etmeyeceği duayı size ettirmez nasip etmez zaten.. .. O istedimi elinizde adres dahi olmasa sizi götürür o adresin önüne bırakır.. 🙂 Hem sonra bu esmaları okurken sırf isteklerimiz için bir araç olarak düşünmeyin.. bu esmaların size kazandırdığı manevi etkileride var.. bunun açık gün kapalı günle vs. ile alakası yok.. Sonuçta Allahın isimleri bunlar zikir.. en kötü ihtimalle çuvalla sevabınız olacak ve kalbiniz cilalanmış olacak.. hisleriniz ruhunuz daha temiz olacaktır.. yine size bir zararı yok…

   Beğen

 12. Merhabalar bu açık kapalı ve gezegen saatlerin esmalar dışında mesela dilek için okunan yasin Şerif karia suresi fetih suresi gibi okumalar da gerekiyormu yoksa sadece zikir muhabbet esmalardamı gerekli? şimdiden teşekkürler

  Beğen

Yorumlar kapalı.