Rızık Bolluk Bereket Duaları

Artık buradan maalesef yeni konuları, açık günlerin tarihlerini, yorumlara ve sorulara cevapları buradan yazmayacağım.  yeni paylaşımları www.duakitabim.com adresinden ulaşabilirsiniz..

AŞAĞIDAKİ LİNKE TIKLAYARAK YENİ SİTEYE ULAŞABİLİRSİNİZ. 

TIKLAYIP YENİ SİTEYE GİRİŞ YAPINIZ.. WWW.DUAKİTABİM.COM

 

Hesapsız Rızık İçin – Günde 15 defa Okunursa Hak Teala O Kişiye Hesapsız Rızık Verir.. 

Okunacak Dua :

Bismillahirrahmanirrahim

Şehidallahü ennehu lâ ilâhe illâ hüve vel melâiketü ve ülül ilmi kaimen bil kıst, lâ ilâhe illâ hüvel azizül hakim. İnneddine in”dallahil islam, ve mah”telefellezine utül kitabe illa min ba”di mâ câehümül ilmu bağyen beynehüm, ve men yekfur bi âyatillâhi fe”innallahe seriul hisâb..


Rızık İçin yine adeti ve saati olmayan kısa bir dua..

Allahü latifün bi ibadetihi yerzukü men yeşâü ve hüve kaviyyün aziz..


Amenerrasulü – Duası ile Maddi Manevi Her Müşkülünüz için İstifade edin.. 

Amenerresulü duası bilinenden çok bilinmeyen ve sırlarını koruyan en güzel ve özel dualardan biridir..

Kimki özellikle Zenginlik, başarı ve iş bulma konularında sıkıntı yaşıyor ise bu yöntemi özenle uygulamalıdır. Tavsiye edilir..

AMENERRASULÜ’NÜN OKUNUŞU:
Amenerrasulü bima ünzile ileyhi mirrabbihi vel mü’minun, küllün amene billahi vemelaiketihi ve kütübihi ve rusülih, la nüferriku beyne ehadin min rusülih, ve kalu semi’na ve ata’na gufraneke rabbena ve ileykelmesir.
La yükellifullahü nefsenilla vüs’aha, leha ma kesebet ve aleyha mektesebet, rabbena latüahızna innesiyna ev ahta’na, rabbena vela tahmil aleyna ısran kema hameltehü alelleziyne min gablina, rabbena vela tühammilna, mala takatelena bih, va’fü anna, vağfirlena, verhamna, ente mevlana fensurna alel gavmil kafiriyn.
UYGULANIŞI ( ÖNEMLİ )  
 • Amenerrasulü duasının bu yöntemi ile dua edecekseniz eğer önce Güzel bir abdest alıp gerekli özeni gösterdikten sonra niyetimizi ediyoruz.
 • Önemli hatırlatma başında besmele çekmiyoruz okurken.. ( Bunun nedenini merak eden arkadaşlar aşağıda sayfanın altındaki yorumlarda izahatını yaptım okuyabilirler )
 • Başladığımız gün Okuyabildiğimiz kadar okuyoruz. Minimum 41 defa okumaya gayret edelim.
 • Sonraki gün okumuyoruz..
 • Bir sonraki gün yeniden okuyabildiğimiz kadar fazla okuyoruz.. Zaten bir kaç gün geçmeden hayatınızdaki değişiklikleri ve hayatınızdaki olumlu gelişmeleri  farkedeceksiniz.. 🙂 Bu uygulamanın anlatıldığı esas kaynağında ( herhangi bir blogta yada sitede değil ) gün sayısı falan verilmemiştir.  Ancak bazı arkadaşlar 7 gün vs. gibi öneride bulunmuşlar.. Sakıncası yoktur.. Ki tekrarlıyorum zaten bir kaç gün içinde uygulamadan fayda görmeye başlayınca bırakmak istemeyecek istediğiniz noktaya ulaşana kadar devam edeceksiniz..
 • En önemlisi her dua ve uygulama ciddi bir teslimiyet ve şüphesiz inanç gerektirir.. Bu uygulama için inansanızda inanmasanızda hayatınıza güzel şeyleri çekersiniz deniyor..

Bolluk Bereketi , Bolca Rızkı Hayatımıza Mıknatıs Gibi Çeker 

Aşağıda verilen esmaların hepsini bir arada okuyorsunuz.. Bir cümleyi okur gibi.. Bu esmaları okurken rızkı celbetme yani çekme konularında  daha etkili olan jüpiter ve venüs saatlerini tercih etmek daha doğru olur.. Bahsedilen esmalar zaten rızk konusunda güçlü olan esmalardır, bir arada okunduklarında farklı bir enerji oluşturup daha etkili ve bambaşka bir boyuta çıkmaktadır. Belirli bir adeti sayısı yoktur.. Okuyabildiğiniz kadar okuyun.. Ben bu uygulamayı minimum 33 defa okuyorum. Kaç adet okuyacağınız size kalmıştır. Bir süre sonra zaten diliniz alışınca rahatlıkla ve keyifle okuyabileceğiniz bir uygulamadır..

Okunacak Esmalar :  Ya Zettavli, Ya Rezzak , Ya Fettah , Ya Vehhab, Ya Kerim, Ya Gani, Ya Kavi.   


Borç Sıkıntısından Kurtaran ve Borç Ödemeyi Kolaylaştıran, Yeni Kapılar Açan Dua : 

Allahümme inni euzü bike minelhemmi ve hazeni ve euzü bike minel aczi vel keseli ve euzü bike minelcübni velbuhli ve euzü bike min galebet”d – deyni ve kahrirricali.

Bu duanın bir çok uygulama şekli var aslında bir çok kaynakta bahsedilen ve önerilen mühim ve meşhur bir duadır.. Ben kaynağını hatırlayamadığım bir kitabımda okuduktan sonra bu uygulamayı şöyle yapmaya başlamıştım..  Cuma günü cuma namazından sonraki venüs saatinde en az 70 defa okumaya gayret etmiş sonraki günlerde de jüpiter ve venüs saatlerinde okumayı tercih etmiştim..

Ancak özellikle borç sıkıntısı olan esnaf arkadaşlar için önerim Bismillah diyip dükkanınızı açtıktan sonra en az 3 veya 7 veya 11 defa okuyabiliyorsanız tabiki daha fazla okuyun. Gün , saat , açık gün kapalı gün vs. gibi konulara takılmadan her gün okuyunuz..


Mevcut işinde daha yükselmek veya İş Bulmak İçin Çok Tesirlidir. 

Ya Letiful Lutefai Ya Rahimur Ruhamâu Ezhib Anni… ( Çalışmak istediğiniz işyerini veya gelmek istediğiniz konumu söylüyorsunuz. Uzatmadan ve karmaşık olmadan tek cümle ile.  ) İnneke el tuful lutefai ve erhamür ruhamâu.

Bu dua 129 defa okunur.. Minimum 7 gün devam edilmelidir. Bu duayı okuma zamanlarını hayırlı vakitlere getirmekte fayda vardır. Örnegin gece yarısı, perşembe yi cuma gününe bağlayan gece , özel gün ve geceler vs.


Allah Teala Hazretleri Okuyanı Zengin Yapar Arzu Ettiği Sebep Kapıları Açılır Allahın izni ile.. 

Kimin bir ihtiyacı veya bir dileği olup ona ulaşmaya bir sebep bulamazsa, 170 adet Ayetel kürsiyi okuduktan sonra 3000 defa Ya Kafi Ya Gani Ya Fettah Ya Rezzak  esmalarını okursa dileğine ulaşır ve Allah Teala hazretleri okuyanı zengin yapar.. Arzu ettiği sebep kapıları açılır..


OKUYANIN TİCARETİ ÇOK OLUR : 

Her gün okumaya gayret edelim..

Bismillahirrahmanirrahim. Fekultustağfiru rabbekum innehu kane ğaffara yursilissemae aleykum midrara. Ve yumdidkum biemvaliv ve benine ve yec al lekum enhara.. Bu duanın Kaynağı ise El Müntehabatu Min Ulumil Havas. dır 🙂


HER GÜN 3 ADET VAKIA SURESİ – 1 ADET FETİH SURESİ OKUMAYI İHMAL ETMEYELİM. 

Arkadaşlar vakia ve fetih surelerinin özellikle rızk bolluk bereket ve zenginlik sureleri olduğunu bilmeyenimiz heralde yoktur.. Her gün okuyacağımız 3 Vakia suresi ve 1 Fetih suresini okumak size büyük özellikle maddi faydalar getirecektir..


Reklamlar

61 Comments

 1. ya abi ben azeriyim yasim13 uc cocuyuk evde babam rusiyada cok guzel isi vardi amma calisti super marketi vardi amma bir kac yilda super marketi ni mafiya karismis oraya baba o super marketi almadikda once o super marketin sahibi mafiyaya bulasmis babam da bunu bilmiyordu bu super marketi tek almadi babamin arkadaslari iyle almislar bir kac yil guzel calisdilar sonra mafia diyilen pislikler cikdi babam gil bu isi bilmiyorlar sonra mafiyalar gelmis bunlara demiski ya bu marketen cikin yada 100 000 000 000 dolar para istemisler babam gil aciz kaldilar simdi babam rusiya da babam issiz kaldi cok sukur baba annem ve dedem onlarin yaslilik maslari ile yemek paramizi cikartiyoruz

  Beğen

  • Burada cevaplamışım sorunuzu linke tıklayarak ilgili sayfayı inceleyebilirsiniz. Ben yinede aynı cevabı aşağıyada kopyaladım.
   ttps://duakitabi.wordpress.com/2015/09/19/amenerrasulu-ile-maddi-manevi-zenginlik-ve-her-hacetiniz-icin-yapabileceginiz-uygulama/

   Selamlar.. Önceden dediğim gibi daha önce uzun uzun anlatmıştım ama malesef silinmiş. Şimdi kısaca anlatmaya çalışayım.
   Şimdi öncelikle şunu söyliyim amenerrasulü dikkat ettiyseniz çoğu yasin cüzlerinde falan vardır ve genelde de başında besmele yazılmamıştır. Kuranda olmasına ve kuran ayeti olmasına rağmen aynı zamanda ve aslında amenerrasulü duadır. Ve duaların başında besmele okumak zorunluluğu yoktur. ( örneğin eddehiyyatü , salli barik duaları veya salavatlar gibi )
   Bunun haricinde şöyle izah edeyim bu tür uygulamalar okundukça bir enerji oluşur ve bir frekans yakalar. Ve ayrıca besmelenin de kendine ait güçlü ve farklı bir frekansı enerjisi vardır.. Amenerrasulü kendi başına okunduğunda farklı bir frekans yayarken besmele ile birleşince yani onun frekansı ile birleştirilince farklı bir enerji yayar.. Yemek tarifi gibi yani.. Tabiri caizse yoğurdun içine salatalık koyarsanız cacık, meyve doğrarsanız meyveli yoğur olur.. Her ikiside lezzetlidir yenilebilir ama iki farklı şey olmuşlardır artık gibi düşünün..

   Ön yargınızı anlayabiliyorum.. Özellikle besmele okumayın denilince insan bir tuhaf hissediyor. Sanki kutsal bir konuda ihanet ediliyormuş gibi 🙂 ama emin olabilirsiniz öyle birşey değil.. Amenerresulünün besbeleli olarakta okunması gereken uygulamalar ve adetler zamanlar vardır.. O yüzden bu uygulama havas ve islam alimleri tarafından böyle tertip edilmiş ve bu iş için böyle uygulanması tavsiye edilmiştir.. Umarım bilgi verebilmişimdir.

   Liked by 1 kişi

 2. Iyi gunler.
  Her kesin sorusuna cevap veriyorsunuz da neden 16 ekimde 13 yasli bir cocugun size inanarak,derdini yazmisda ama siz teselli olsun diye bir sey yazmamissiniz.Azeri oldugu icin mi cevap vermediniz?

  Beğen

  • Selamlar.. Sizede iyi günler.. Aynure hanım bahsettiğiniz arkadaşın yorumunu okuduğunuzda kardeşimiz bir nevi başından geçenleri anlatmış. içini dökmüş..Bu olayın Azeri olup olmaması ile ne ilgisi var. Buraya yazan insanların etnik kökenlerinimi görüyor ve ona göremi cevap yazıyorum.. Kaldıki o maili okuduğum zaman o kardeşimiz için dua edip etmediğimi nerden biliyorsunuz.. O Maili buraya kopyalayayım.. Ve bu arkadaşımızın benden ne istediğini siz bana yazın ben ona göre cevap yazayım arkadaşa olurmu…
   ————-

   ya abi ben azeriyim yasim13 uc cocuyuk evde babam rusiyada cok guzel isi vardi amma calisti super marketi vardi amma bir kac yilda super marketi ni mafiya karismis oraya baba o super marketi almadikda once o super marketin sahibi mafiyaya bulasmis babam da bunu bilmiyordu bu super marketi tek almadi babamin arkadaslari iyle almislar bir kac yil guzel calisdilar sonra mafia diyilen pislikler cikdi babam gil bu isi bilmiyorlar sonra mafiyalar gelmis bunlara demiski ya bu marketen cikin yada 100 000 000 000 dolar para istemisler babam gil aciz kaldilar simdi babam rusiya da babam issiz kaldi cok sukur baba annem ve dedem onlarin yaslilik maslari ile yemek paramizi cikartiyoruz

   —————–

   Şimdi bu küçük kardeşimize ne önereyim ben.. Hadi annesi babası yazsa anlarım.. Bu yaşta annesi ve babası için dua eden bir çocuğun esmalara yada özel dualara ihtiyacı yok.. Ellerini açıp dua etmesi yeterlidir.. Günahsız çünkü..

   Bu arada yüzlerce yorum geliyor bunların bir çoğu saçma sapan yorumlar bu yüzden onaylayıp blogta yayınlamıyorum bile.. Bazı maillerde onaylansa dahi dikkatimden kaçabiliyor.. Gayet insani bir durum yani.. Kaldıki Azeri bir çok takipçim ve arkadaşım var.:)

   Beğen

 3. Selamlar..Bukadar faydalı bir site hazırladıgınız için Rabbim sizden razı olsun,sizinde gnlünüze gore versin inşallah…ben yaklasık 10 gun once basladım bu duaya ve daha haftası gelmeden rabbim ummadıgım kapılar acıverdi..hatta bir istedim 2 gonderdi dıyebılırım..Rabbimin rahmetinden şüphem yoktu ama benım gıbısının bile duasını kabul buyurdugu ıcın cok utandım..ogunden beridir kendimce şükrediyorum..en güzel şükür için sizce ne yapmalıyım?

  Beğen

  • Güzel dualarınız ve sözleriniz için çok teşekkürler.. Rabbim sizden razı olsun inşallah.. 🙂 Böyle durumlarda insan cidden şükürsüz kaldığını hissediyor değilmi.. Karşısındaki cüzi bir varlık olsa çıkarıp vericek elindekileri teşekkür için.. ama mevzu yaratıcısı olunca… herzamanki gibi acizliğimiz ile karşı karşıya kalıyoruz.. 🙂 Olsun.. bir kulun Rabbi karşısındaki aciz liğini bilmesi ve kabullenmesi kadar büyük ve mutluluk verici bir durum daha olabilirmi ..Böyle durumlarda kısa ama ifade ettiği anlamı tahmin edemeyeceğiniz kadar büyük olan.. Elhamdülillahirabbilalemin … diyin.. 🙂 Sabah kalktınız böyle diyin.. sayı adet vs. yok.. gönlünüzden geçtikçe… yemek yediniz böyle diyin.. sevindirici birşey oldu böyle, sağ salim evinize döndünüz yine böyle diyin.. Bu hamdetmenin en iyi yoludur.. Ve rabbim bu şekilde hamdedenleri gerçekten çok sever ve ödüllendirir..

   Beğen

 4. Selamın aleyküm,
  Yaptığınızı çok takdir ettim. Allah razı olsun. Yorumlarıda okuyorum, sormak istediğim şudur.
  Burda birçok duadan söz ediyorsunuz.
  Hepside; rısk, maddi ferahlık, borçtan kurtulma…
  Peki bu duaları neye göre seçmeliyiz? Yani hangisini okuyacağız? Çünkü Hepsini okumanın günlük koşuşturmada pek mümkün olmadığını da düşünecek olursak, sizce yöntem ne olmalı? Teşekkürler..

  Beğen

  • Ve Aleykümselam kardeşim. Sağolun sizden de Rabbim razı olsun ..

   Duada esas olan.. düzenli , samimi ve ısrarcı olmaktır.. Hangi dua tertibi size daha samimi ve sürekli yapabileceğiniz bir dua ise onu seçiniz.. Çünkü zor olan yada daha kapsamlı olan bir duayı seçip bir kaç gün yapıp daha sonra bırakıp bu dua işe yaramadı duam kabul olmadı demenin manası yok .. O yüzden kendi kapasitemize ve hayat tempomuza uygun olan.. sürekli ve ısrarla yapacağımız.. okurken oflayıp poflayıp değil severek ve keyif alarak okuyabileceğimiz dua herzaman bizim için daha doğru dua yöntemi olur..

   Beğen

 5. Hayırlı haftalar olsun,
  Bu manevi hizmetiniz icin öncelikle tesekkur ederim.Ben de cok okuyup arastırıyorum.Spritüel anlamda da bazı uygulamaları denediğim bazı çalışmalara katıldıgım oldu.Ancak Allah ın kelamı , zikir ve kurandan veya havas ilmiyle ugrasan zatların calısmalarından sırlı dualar hep daha çok ilgimi cekti ve okuyorum.Sizin fikrinizi almak istedigim konu şu; isim vermeyecegim ama Esma calısmasıyla ugrasıp kitaplar cıkaran cok kisi oldu malumunuz.Bazısı gercekten degerli zatlar.Esmaları özellikle evde herkes yattıktan sonra huşu içinde cekmek daha iyi geliyor.Ancak sesli zikredilirse enerjisinin daha yüksek olacağı ve bu sekilde fayda sagladıgını soyleyen cok kisi var bahsettigim yazarlardan.Takdir edersiniz ki gecenin 3 ünde sesli olmuyor, zaten cocuk uyanır.Fakat icimden zikredince de işe yaramıycakmı diye tövbe kalbimi bozmuş oluyorum.Uzun bir sohbet havasında anlattım ama 🙂 sabrınız icin teskler, goruslerinizi merak ediyorum.Sevgiler.Allaha emanet olunuz

  Beğen

  • Nurcan hanım sizede hayırlı haftalar .. Rabbim işinizi gücünüzü rast getirsin dualarınızı kabul etsin..

   Şimdi evet havas konusunda malum internet ortamı ve malesef ticari amaçlı çıkarılmış toparlanmış kitaplar sayesinde bilgi kirliliği çok fazla..

   Kısaca cevap vermek istiyorum.. esmaları okurken herşey imkanlar dahilinde yapılması gerekir.. İmkan varsa abdest alınır imkan varsa namaz kılınır imkan varsa kıbleye dönülür oturur okunur ve yine imkan varsa öncesinde ve sonrasında güçlendirmek için dualar ayetler istiğfarlar vs. okunur.. tütsüler yakılır temizlik yapılır vs.vs. bu liste uzar gider.. ama tüm bunlar imkanlar dahilinde yapılır.. En güzelini yapmak isterseniz hepsine dikkat edersiniz.. ama imkanınız yok yapamıyorsunuz bunu sorun haline getirip duanızı zayıflatmanın manası yoktur.. tıpkı bahsettiğiniz sesli okuma konusu gibi.. Ki zaten avazınız çıktığı kadar bağıra bağıra bir okuma şekli yok.. orada sesli okuyun derken.. çocuk uyanacak kadar bağırın demiyor.. en fazla kendiniz duyacak şekilde okumalar yapılır.. ki okuma yaparken zaten dudaklar oynaması lazım.. tamamen kalpten okunan zikirler vardır ama o konu bambaşka bir konu.. Yani kısaca okumalarınızı enazından kendiniz duyabilecek şekilde okuyun.. toplum içinde okuma yapmak zorundaysanızda eğer diliniz dudağınız oynayacak şekilde okuyun..

   Beğen

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s